weekend na drogach

i

Autor: KPP Iława

Powiat iławski. Niedzielni kierowcy "grasowali" przez cały weekend

2023-07-03 13:57

Iławscy policjanci przyłapali na gorącym uczynku kilku kierowców. Jeden z nich podjął ryzyko i wsiadł za kółko kierownicy w stanie mocno wskazującym na spożycie środków odurzających.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (30.06.2023 r.) kilka minut po godzinie 15:00. Na miejscu okazało się, że 28–latek kierujący seatem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go forda.

W ten sposób doprowadził do zderzenia tylnego. Uderzony pojazd przemieścił się na pojazd poprzedzający audi. Kierujący fordem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Tymczasem po godzinie 18:00 15–latek kierujący rowerem nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych.Efekt nie był przyjemny, bo jego samochód uderzył w zaparkowanego fiata. Chłopak z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Rowerzysta - rekordzista

Natomiast w sobotę (1.07.2023. r.) w gminie Lubawa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się że 55-latek kierował jednośladem, mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany po zgłoszeniu przez świadka po godzinie 20:00. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 59–latek kierował volkswagenem, nie posiadając do tego uprawnień.

Tymczasem w poniedziałek (03.07.2023 r.) kilka minut przed godziną 2:00 20–latek kierujący fordem najechał na zwierzę, które wbiegło z rowu wprost pod nadjeżdżający samochód.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Otwarcie parku im. Wisławy Szymborskiej w Krakowie 02.07.2023. Tłumy krakowian świętowały 100. urodziny Noblistki!

Odpowiedz na pytania i sprawdź, jak wiele szczegółów z Titanica pamiętasz!

Pytanie 1 z 9
Tuż po przyjeździe do portu, Rose patrzy na gotowego do rejsu Titanica, który niezbyt ją zachwycił. Porównała go do innego luksusowego statku, którym pływała ostatnio. Chodziło o statek: