tory kolejowe

i

Autor: pexels zdjęcie ilustracyjne

wypadki na torach

Potrącenie mężczyzny przez pociąg na linii Iława-Gdańsk

2023-10-17 10:53

We wtorek (17.10.2023) przed 10:00 wpłynęło do służb zgłoszenie o potrąconym przez pociąg mężczyźnie.

Po zgłoszeniu zdarzenia służby ratunkowe miały problem z ustaleniem miejsca wypadku. Ze szczątkowych informacji wynikało, że chodzi o kierunek z Iławy do Redak.

Wypytani przez nas ludzie na stacji Iława Miasto pomogli nam namierzyć miejsce wypadku, mówiąc że mężczyzna szedł w kierunku mostu. Na wysokości ulicy Nowomiejskiej w Iławie zastaliśmy stojący pociąg oraz postronnego świadka, który potwierdził, że na torach leży mężczyzna - mówi Krzysztof Rutkowski, rzecznik iławskiej straży pożarnej.

Około 40-letni mężczyzna przeżył. Z ciężkimi obrażeniami i jeszcze przytomny został zabrany na SOR iławskiego szpitala. Jeszcze na miejscu zdarzenia wstępnie stwierdzono u niego wiele obrażeń i złamań. Niewykluczone, że będzie konieczna amputacja części kończyn.

Okoliczności wypadku bada policja.

Aktualizacja:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

QUIZ. Jesteś kierowcą? Sprawdź się w tym teście! Pytania przygotowali specjaliści od transportu

Pytanie 1 z 12
Prawo jazdy podlega zatrzymaniu na okres 3 miesięcy w przypadku, gdy kierowca pojazdu wyposażonego w tachograf wykonywał przewóz drogowy podlegający stosowaniu tego urządzenia: