Ustalono tożsamość mężczyznya potrąconego przez pociąg w Iławie

i

Autor: KPP Iława Ustalono tożsamość mężczyznya potrąconego przez pociąg w Iławie

wypadki na torach

Ustalono tożsamość mężczyzny potrąconego przez pociąg w Iławie

2023-10-18 8:11

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny, który został potrącony przez pociąg. Udało się ustalić jego tożsamość.

We wtorek (17.10.2023 r.) kilka minut po godzinie 9:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o potrąceniu człowieka na torach. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że pociąg relacji Warszawa Centralna – Gdynia Główna potrącił idącego torowiskiem pomiędzy ekranami dźwiękochłonnymi mężczyznę. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Pomimo wysiłków lekarzy 28 – letni mieszkaniec Rzeszowa zmarł. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policja apeluje

Pomimo wielu apeli oraz informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach, wiele osób nadal lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się w okolicach torów i przez przejazdy kolejowe.

O to kilka wskazówek, które na swoich stronach internetowych zamieściły Polskie Linie kolejowe

1. Pociągi mogą poruszać się w dowolnym kierunku i w dowolnym czasie. Czasami wagony są pchane przez lokomotywy zamiast być ciągniętymi.

2. Lokomotywa waży średnio 80 ton. To powoduje, że siła z jaką uderza lokomotywa w samochód jest proporcjonalna do siły z jaką samochód miażdży aluminiową puszkę. Wszyscy wiemy, co dzieje się z aluminiową puszką uderzoną przez samochód.

3. Pociągi mają zawsze pierwszeństwo przejazdu w stosunku do pojazdów ratunkowych, uprzywilejowanych, samochodów i pieszych.

4. Pociąg jest szerszy od rozstawu szyn około 1 metra z każdej strony. Jest to szczególnie ważne dla pieszych, którzy powinni zachować bezpieczną odległość od przejeżdżających pociągów.

5. Pociągi towarowe nie jeżdżą o stałych porach a rozkłady jazdy pociągów pasażerskich ulegają zmianie. Zawsze należy spodziewać się pociągu na każdym skrzyżowaniu drogi i linii kolejowej.

6. Dzisiejsze pociągi są cichsze niż kiedykolwiek, wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Pociąg jest zawsze bliżej i porusza się szybciej, niż myślisz.

7. Nie wolno chodzić po torach, jest to niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. W momencie gdy maszynista widzi osobę przechodzącą przez tory w miejscu niedozwolonym lub pojazd na torach jest już za późno. Droga hamowania pociągu może wynieść nawet do 2 km, czyli mniej więcej tyle co długość 20 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Pociągi nie mogą się zatrzymać na tyle szybko, aby uniknąć kolizji.

8. Jeżeli widać jakiekolwiek elementy infrastruktury kolejowej (tory, rozjazdy) zawsze trzeba zakładać, że są one eksploatowane nawet jeśli pozornie wyglądają na opuszczone.

9. Pamiętaj, aby przekraczać tory kolejowe tylko na wyznaczonych przejściach lub przejazdach, przestrzegać wszystkich znaków ostrzegawczych i znajdujących się tam sygnałów.

10. Bądź czujny na terenie kolejowym. Nie czytaj, nie miej słuchawek w uszach, które mogą zagłuszać odgłosy zbliżającego się pociągu; elementy infrastruktury kolejowej nie są miejscem do zabawy lub wypoczynku.

Więcej na bezpieczny-przejazd.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Dawid Kwiatkowski bał się Bedoesa

Detektyw Monk wraca na ekrany. Jak dobrze pamiętasz ten kultowy serial?

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię żona Adriana Monka?