więzienie

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Poszukiwani wpadali do więzienia w Iławie jak grzyby po deszczu

2023-04-21 9:05

Zrobiło się cieplej, poszukiwani za różne przestępstwa wybudzili się z zimowego snu, a policjanci nie śpią i do iławskiego Zakładu Karnego przewieźli kolejną dostawę skazanych.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci we wtorek (18.04.2023 r. ) w miejscu pracy. Funkcjonariusze po otrzymaniu zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym ustalili miejsce przebywania mężczyzny. Policjanci natychmiast tam pojechali i zatrzymali 55 – latka. Funkcjonariusze przetransportowali go do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 45 dni za uchylanie się od płacenia alimentów.

Tymczasem szukany 44 – latek został zatrzymany w Iławie. Policjanci kiedy dowiedzieli się, że mieszkaniec Iławy jest poszukiwany od razu pojechali sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Okazało się, że 44 – latek był w domu. Funkcjonariusze  zawieźli go do zakładu karnego gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 120 dni za kradzieże.

Natomiast dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 30 – latka. Policjanci pamiętali, że mężczyzna jest szukany przez sąd do osadzenia go w zakładzie karnym. Funkcjonariusze zatrzymali go  potwierdzili informacje w policyjnych systemach a następnie przetransportowali  do zakładu karnego. 30 – latek spędzi tam 150 dni za fałszywe zeznania.

Kolejny poszukiwany został również zatrzymany przez dzielnicowych. Mężczyzna spacerował jedną z iławskich ulic kiedy zauważyli go funkcjonariusze. Okazało się, że 45 – latek jest szukany przez sąd za kradzież z włamaniem. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy  zawieźli go do więzienia gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 32 dni.

Natomiast przy jednym z lokalnych marketów policjanci zatrzymali szukanego 55 – latka. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Iławie również za kradzież z włamaniami. Mieszkaniec Iławy został przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 120 dni.

Policja przypomina

Ujęcie osób, które szukane są przez wymiar sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu. Przypominamy, że odpowiedzialności karnej podlega również ten, kto pomaga przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary. Osoba, która ukrywa osobę poszukiwaną podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Bunt maszyn czy raj? Czym skończy się zabawa z AI?

QUIZ: Jak dobrze znasz serial "MacGyver"?

Pytanie 1 z 10
1. Dla kogo pracuje MacGyver?