Poszukiwacze skarbów zjadą do gminy Biskupiec

2021-05-21 13:49

Tropem Wojsk Napoleońskich - pod taki hasłem odbędzie się czwarta edycja zlotu detektoystów w Gaju koło Łąkorza. Imprezę organizuje Biskupieckie Stowarzyszenie Detektorystyczne GRYF. Jego członkowie odnaleźli ostatnio niezwykły skarb denarów karolińskich.

Impreza skupiająca poszukiwaczy skarbów z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W zeszłym roku do Gaju przyjechało 150 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej liczby gości. Atrakcji nie zabraknie. Uczestnicy będą brali udział w zawodach łuczniczych, poszukiwaniu na czas, będą skakali w workach, a nawet pili piwo na czas. Oczywiście nie zabraknie także poszukiwania skarbów. IV Zlot Detektorystów "Tropem Wojsk Napoleońskich" odbędzie się w dniach 20 - 22 sierpnia 2021 roku w Harcerskiej Bazie Obozowej w Gaju.

Eurowizja 2021. Z nimi konkurował Rafał Brzozowski! Skrót występów podczas II półfinału

QUIZ. Zdasz egzamin ósmoklasisty? Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 15
Oceń prawdziwość podanych stwierdzeń w odniesieniu do całego utworu „Quo vadis” (P - prawda, F - fałsz). 1. Neron i Petroniusz to postacie historyczne. 2. Prześladowanie chrześcijan to jeden z wątków historycznych w powieści Henryka Sienkiewicza.