pościgi policyjne

Pościg za 15-latkiem w Suszu. Bez prawa jazdy, motocykl z zasłoniętymi tablicami

2023-10-10 8:11

Funkcjonariusze kilka minut po godzinie 21:00 podczas patrolu zauważyli, że jedną z dróg jedzie motocyklista, który ma zasłoniętą tablicę rejestracyjna.

Policjanci natychmiast dali znak do zatrzymania się jednak kierujący jednośladem zignorował go po czy przyspieszył. Funkcjonariusze podjęli pościg za motocyklem dając cały czas sygnały świetlne jak i dźwiękowe.

Kiedy zrównali się z pojazdem kierujący gwałtownie skręcił w lewo i uderzył w radiowóz po czym pojechał dalej. Jednak po kilku minutach na kolejnej z suskich ulic kiedy radiowóz ponowne zbliżył się do motocykla kierujący najechał na krawężnik i się przewrócił razem z pojazdem.

W trakcie czynności okazało się, że motocyklem kierował 15–latek, który nie miał uprawnień wymaganych do kierowania tym pojazdem, a jednoślad miał celowo zasłoniętą tablicę rejestracyjną i nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Młodemu mieszkańcowi gminy Kisielice na szczęście nic poważnego się nie stało (jego stan został sprawdzony przez wezwaną na miejsce załogę karetki pogotowia), a ze swojego bezmyślnego zachowania w najbliższym czasie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Wieczorny Express - Debata wyborcza w TVP

Rozpoznasz gwarę po słowie? Quiz

Pytanie 1 z 10
My podajemy słowo, a ty gwarę, z której pochodzi. Bimba: