Porzucone beczki z niebezpieczną substancją przy drodze Susz-Kisielice

2022-09-06 8:02

Strażacy z Iławy i Susza wezwani zostali do nietypowej interwencji. Przy drodze Susz-Kisielice zauważono porzucone przy drodze beczki z nieznaną substancją, jedna z nich była rozszczelniona.

Strażacy w specjalnych kombinezonach zabezpieczyli miejsce znaleziska.

Zostaliśmy zadysponowani do trzech beczek z nieznaną substancją leżących na poboczu drogi powiatowej Susz-Kisielice, jedna z beczek rozszczelniona, pozostałe znajdują się w rowie. Działania polegały na dojeździe do miejsca zdarzenia od strony nawietrznej, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu wstępnej strefy w odległości 50m od substancji potencjalnie niebezpiecznej, wprowadzeniu dwóch ratowników zabezpieczonych w ubrania ochrony przeciwchemicznej typu III i aparaty powietrzne butlowe z urządzeniami pomiarowymi do strefy w celu ustalenia zagrożenia - relacjonują strażacy z Susza.

Po naklejkach udało się ustalić, że to nawóz wapniowy na bazie mrówczanu wapnia, substancja drażniąca oczy, ale całe szczęście nie stwarzająca większego zagrożenia.

Ratownicy wyciągnęli beczki z rowu, usunęli substancję z jezdni i pobocza. Na miejsce wezwano producenta i jemu przekazano znalezisko. Teraz policja ustala kto nawóz porzucił przy drodze.

Quiz. Szkoła w PRL

Pytanie 1 z 10
Oznaką sprzeciwu wobec szkolnego ucisku była tarcza szkolna:
Patricia Kazadi walczy z tajemniczą chorobą. Nie zamyka się na miłość!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!