kobiety

i

Autor: pixabay.com

Porozmawiajmy o godności kobiety. Zapraszamy nie tylko panie

2020-02-28 13:22

Iławska Biblioteka Publiczna wspólnie s kobiecym stowarzyszeniem Przymierze organizują spotkanie na którym poruszana będzie tematyka sytuacji kobiet w współczesnym świecie. Gościem będzie psycholog Magdalena Socha.

Pretekstem do spotkania jest oczywiście odbywający się w marcu Międzynarodowy Dzień Kobiet. Rozmowa odbędzie się jednak dzień później 9 marca. Początek o godz. 18. Miejsce to czytelnia ogólna w bibliotece.

Porozmawiamy o godności kobiety przeciętnej, zamożnej, starej, matki, skrzywdzonej, bezrobotnej, młodej, wątpiącej, córki, niepełnosprawnej, biednej, ładnej, walczącej, wycofanej... - mówi psycholog Magdalena Socha. - Brakuje tu jeszcze wielu słów, które opisują i określają kobietę. Definicja godności mówi, że to poczucie własnej wartości i szacunek dla samego siebie, co wyraża się w pragnieniu posiadania także szacunku ze strony innych.” Nie określa ona jednak, nie wyjaśnia, nie zakłada istnienia ról, barier oraz podziałów. 9 marca postaramy się być ponad wszystkie podziały i granice, i zastanowimy się jak rozumiemy godność, czym jest dla nas, jak można ją stracić, jak odzyskać i czy przewidziano w niej rolę dla kogoś z zewnątrz?

plakat

i

Autor: arch.organizatora