Porażka na zakończenie fazy zasadniczej. Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 0:3

2022-04-03 21:07

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej PlusLigi, ulegli na wyjeździe Treflowi Gdańsk 0:3. Akademicy zakończyli fazę zasadniczą na 6. miejscu.

Niezależnie od wyniku niedzielnego spotkania, akademicy z Kortowa wiedzieli, że na zakończenie fazy zasadniczej zajmują 6. miejsce. Wobec tego trener Javier Weber postanowił dokonać zmian w składzie na pozycji środkowych – od pierwszej akcji zobaczyliśmy Dawida Siwczyka i Szymona Jakubiszaka. Reszta składu bez zmian – Firlej, Andringa, DeFalco, Butryn i Gruszczyński na libero.

Wszystkie trzy sety miały podobny przebieg. Indykpol AZS zaczynał je dobrze, po czym tracił wywalczoną przewagę i oddawał inicjatywę gospodarzom. Gdańszczanom bardzo zależało na zwycięstwie, bo wciąż mają szansę na awans do najlepszej ósemki. Ich akcje napędzali Barłomiej Lipiński i Kewin Sasak. Natomiast dla akademików z Kortowa, była to doskonała okazja do sprawdzenia zawodników drugiego planu. Z czasem swoją szansę dostali m.in. Redi Bakiri, Jan Król czy Jakub Ciunajtis. Trefl wygrywał pewnie każdą partię - kolejno 25:20, 25:20 i 25:20.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa dysponowali tylko dokładniejszym przyjęciem (52% do 41% dokładnego przyjęcia u rywali). Ich rywale byli skuteczniejsi w ataku (64% do 57% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (7:2) oraz lepiej sprawowali się w polu serwisowym (7:2 w asach serwisowych)

Najskuteczniejszym siatkarzem w ekipie z Olsztyna był TJ DeFalco (12 pkt.), a u gospodarzy Bartłomiej Lipiński (16 pkt.)

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek PlusLigi na 6. miejscu, awansując tym samym do fazy play-off.

W I rundzie play-off, akademicy z Kortowa zmierzą się z drużyną, która zajęła 3. lokatę w pierwszej fazie sezonu – z PGE Skrą Bełchatów.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, z ewentualnym trzecim spotkaniem w przypadku remisu.

Pierwszy mecz odbędzie się w Bełchatowie w dniach 12 kwietnia, a rewanżowe starcie w Iławie – 15 kwietnia (dokładne godziny pozostają do ustalenia).

QUIZ: Gwiazdy polskiego sportu w PRL-u. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Podejrzewano, że Irena Kirszenstein-Szewińska naprawdę była:
Festiwal Smaków Food Trucków 2022. Restauracje na kółkach zaparkowały na Wyspie Młyńskiej

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!