Porażka AZS Olsztyn po czterosetowej walce [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-01-10 7:25

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli w pierwszym meczu w nowym roku przed własną publicznością, ekipie PGE Skry Bełchatów 1:3. Statuetkę MVP otrzymał Milad Ebadipour.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie, w pierwszym meczu w 2022 roku, ulegli PGE Skrze Bełchatów 1:3.

Po pierwszej partii wygranej przez gości, w drugiej zdecydowanie lepsi byli olsztynianie. Kolejne odsłony należały już jednak do przyjezdnych, którzy zdobyli komplet punktów. Indykpol AZS pozostał w ligowej tabeli na 7. miejscu (21 "oczek").

Patrząc na statystyki, drużyna PGE Skry była lepsza niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Bełchatowianie dysponowali dokładniejszym przyjęciem (46% do 43%), skuteczniejszym atakiem (54 do 47%) oraz zdobyli więcej punktów na zagrywce (6:5). Siatkarze Indykpol AZS byli natomiast lepsi w bloku (7:5). Najwięcej punktów u gospodarzy zdobył Karol Butryn - 20, a u gości Dick Kooy i Aleksander Atanasijevic (17).

- Mieliśmy mało czasu z nowym trenerem, abyśmy mogli pokazać wszystko to, co potrafimy. Mamy nowe założenia, które dzisiaj spełniliśmy - trener może być zadowolony. W końcówkach nie poszło nam jednak tak, jakbyśmy chcieli. Wszystko jest jednak przed nami - powiedział Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w Iławie z Ślepskiem Malow Suwałki - sobota, 15.01.2022, godz. 14:45. Sprzedaż biletów już wystartowała.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Pokazujemy tylko logo znanej firmy! Rozpoznasz ją?

Pytanie 1 z 10
To logo należy do firmy...
To logo należy do firmy...
X Światowy Zlot Morsów w Kołobrzegu