Pomagamy jak umiemy kobietom. Wesprzyj kobiety z warmińsko-mazurskiego!

i

Autor: Rossmann Pomagamy jak umiemy kobietom. Wesprzyj kobiety z warmińsko-mazurskiego!

Pomagamy jak umiemy kobietom. Wesprzyj kobiety z warmińsko-mazurskiego!

2022-03-03 7:08

Jeden ruch ręką, który czyni dobro? Tak. I wcale nie chodzi o magiczną różdżkę tylko o telefon! Klienci dzięki aplikacji Rossmann PL nawet przy najdrobniejszych zakupach gromadzą punkty, które Rossmann zamieni na pomoc np. ofiarom przemocy domowej.

Jeśli oglądaliście chociażby "Sprzątaczkę" na Netflix, to już wiecie, że istnieją tak zwane azyle lub domy tymczasowe dla kobiet poszkodowanych przemocą lub w innym sposób, w których mogą przeczekać najgorsze. Właśnie takie kolejne miejsce uruchamiane jest w warmińsko-mazurskim i do niego również może trafić pomoc dzięki waszej aktywności zakupowej.

Jak informuje Rossmann, na liście tegorocznej akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom” znalazło się aż 88 organizacji, w tym 4 z województwa warmińsko-mazurskiego. Trzy z nich zajmują się wspieraniem kobiet doświadczających przemocy domowej

  • (Specjalistyczne Ośrodki Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Elblągu oraz Olecku,
  • Stowarzyszenie Kobieta na PLUS w Rucianem Nidzie),
  • a Dom Matki i Dziecka Nazaret Caritas Archidiecezji Białostockiej pomaga samotnym matkom.

Prezes Stowarzyszenia Kobieta na PLUS Barbara Wyłudek potwierdza, że coraz więcej kobiet zgłasza się po wsparcie. Nie chodzi tylko o przemoc domową, ale także o zagrożenie wykluczeniem społecznym i zawodowym. Odpowiedzią, przynajmniej na część tych problemów, ma być powstający właśnie ośrodek „Zielony Zakątek”.

Stowarzyszenie wynajęło budynek dawnej szkoły w Kumielsku i uruchamia w nim mieszkania chronione, czyli takie, do których tymczasowo mogą wprowadzić się kobiety – samotne lub z dziećmi – dotknięte przemocą domową. Sprawa jest pilna, bo w okolicy takich ośrodków nie ma. Choć samorządy i organizacje społeczne z okolicznych gmin z entuzjazmem zareagowały na projekt „Zielonego Zakątka” to przed jego założycielkami jeszcze mnóstwo pracy i wyzwań – przede wszystkim finansowych.

- Teren dookoła ośrodka jest przepiękny, na pewno sprzyjający dochodzeniu do siebie i prostowaniu życiowych ścieżek, ale sam obiekt wymaga remontu i oczywiście odpowiedniego wyposażenia. Mamy twarde postanowienie, że pierwsze dwa mieszkania mają być gotowe do zamieszkania najpóźniej w maju, a to oznacza dla nas pełną mobilizację. Każda pomoc jest dosłownie na wagę złota. ­– mówi Barbara Wyłudek.

Pomagamy jak umiemy kobietom - ruszyła 6. edycja akcji Rossmanna

i

Autor: Rossmann Pomagamy jak umiemy kobietom. Wesprzyj kobiety z warmińsko-mazurskiego!

W minionym roku, w ramach programu „Pomagamy jak umiemy kobietom”, Rossmann przekazał Stowarzyszeniu Kobieta na PLUS darowiznę rzeczową o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Produkty, takie jak kosmetyki, artykuły higieniczne czy chemia domowa dotarły do Stowarzyszenia w grudniu i czekają na pierwsze mieszkanki Zielonego Zakątka.

- Wiemy, że kobiety, które trafiają do tego typu miejsc często mają ze sobą torebkę i to co na sobie – i to dosłownie. Są przerażone, zrozpaczone, mają poczucie przegranego życia. Wizja, że nie miałyby czym umyć włosów czy zębów jest w takiej sytuacji tym bardziej nie do przyjęcia. Na szczęście, przynajmniej tymczasowo, nam to nie grozi. A zaoszczędzone pieniądze planujemy przeznaczyć, m.in. na zainstalowanie pryszniców w łazienkach. ­– dodaje Barbara Wyłudek.

Pomóc może każdy. Wystarczy w aplikacji Rossmann PL wybrać jedną z 88 organizacji, którą będzie się wpierać podczas zakupów. Ważne, by skanować aplikację podczas każdej wizyty w drogerii, bo punkty pomocowe gromadzą się na koncie już od stycznia i po wskazaniu konkretnej placówki zostaną przekazane na jej „konto”. Im więcej osób wybierze daną organizację i im częściej będzie skanować aplikację tym większą pomoc ona otrzyma.

Wielu klientów chce wspierać organizacje ze swojej okolicy. Nie wynika to tylko z „lokalnego patriotyzmu”, ale także z doświadczenia: okazuje się, że dana fundacja skutecznie pomogła znajomej np. koleżance z pracy. Jak wybrać organizację ze swojego regionu?

Wystarczą cztery kroki:

  • Wchodzimy do aplikacji Rossmann PL
  • Przechodzimy w dół strony i klikamy w ikonkę profil (prawy dolny róg)
  • Po lewej stronie wyświetli się ikonka „Pomagam” - trzeba ją kliknąć, a wówczas aplikacja przeniesie nas na stronę z mapą Polski z podziałem na województwa
  • Wskazujemy województwo, a następnie na wybrany przez nas obszar działalności organizacji (np. samotne matki). Po tym ruchu wyskoczą nam wszystkie organizacje z danego regionu, które opiekują się samotnymi matkami. Wybieramy jedną z nich i – jeśli jesteśmy pewni podjętej decyzji – klikamy w „Potwierdzam swój wybór”.

Regulamin oraz szczegółowe informacje są dostępne na www.rossmann.pl/pomagamy oraz w aplikacji Rossmann PL.

Organizacje działające na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, które biorą udział w tegorocznej edycji programu „Pomagamy jak umiemy kobietom”

NAZWA ORGANIZACJI - ADRES

Dom Matki i Dziecka Nazaret Caritas Archidiecezji Białostockiej - Supraśl, ul. 3 Maja 5B

Stowarzyszenie Kobieta na PLUS w Rucianem Nidzie - Ruciane-Nida, ul. Kolejowa 5/3

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Elblągu - Elbląg, ul. Związku Jaszczurzego 17

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Olecku - Olecko, ul. Gołdapska 23

Pomagamy jak umiemy kobietom. Wesprzyj kobiety z warmińsko-mazurskiego!

i

Autor: Rossmann Link: http://www.rossmann.pl/pomagamy

Quiz geograficzny. Wielki test o wyspach. Bez mapy nie dasz rady!

Pytanie 1 z 15
Gotlandia należy do:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ukraińscy pogranicznicy usprawnili odprawę kobiet i dzieci uciekających przed wojną. Na przekroczenie granicy czekają ok godz.