policja

i

Autor: pixabay.com

Policyjny pościg za 23-latkiem z Lubawy. Wiemy czemu uciekał

2021-02-05 13:39

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu mężczyzny. Usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za ten czyn przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. - Funkcjonariusze z grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i zapomniał włączyć światła mijania wymagane przepisami - mówi Joanna Kwiatkowska, rzecznik iławskiej policji. - . Mundurowi wylegitymowali kierującego oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Kiedy poprosili, aby wyciągnął wszystko z kieszeni pasażer wybiegł z pojazdu. Policjant zatrzymał mężczyznę po kilkuset metrach. Jak się okazało podczas ucieczki wyrzucił marihuanę i telefon komórkowy.

Dalsze czynności pokazały, że 19-latek kierował samochodem pod działaniem środków odurzających a jego 23 – letni pasażer posiadał przy sobie ponad 52 gramy amfetaminy i prawie 5 gram marihuany. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec 23 - latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Slang młodzieżowy z lat 80. Jak znasz powiedzonka z tamtego okresu?

Pytanie 1 z 11
Faziol to...
Białystok. Sąsiedzi zatrzymali 27-latka, który przyszedł po pieniądze