Na sygnale

Policjanci z Ostródy pomogli rannemu wilkowi

2024-05-13 15:25

W sobotę (11.05.2024r) na drodze krajowej S7 w okolicy Małdyt policjanci przeprowadzali nietypową interwencję asystując przy zaopatrzeniu i przygotowaniu do przetransportowania rannego wilka. Zwierzę prawdopodobnie zostało potrącone przez samochód.

W sobotę rano (11.05.2024r.) na numer alarmowy 112 wpłynęło kilkanaście zgłoszeń od osób podróżujących drogą krajową S7 w kierunku Gdańska o tym, że w okolicy Małdyt w pasie drogowym znajduje się wilk. Ze zgłoszenia wynikało, że zwierzę jest ranne i ma problemy z poruszaniem się.

Dyżurny morąskiego komisariatu na miejsce zadysponował patrol, który potwierdził zgłoszenie. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu lekarzy weterynarii z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji „Jelonki” znajdującego się w miejscowości Nowe Montarzysko w gminie Młynary. Po zastosowaniu specjalnego środka usypiającego wilk został przeniesiony do klatki i przewieziony do kliniki na badania. Zwierzę prawdopodobnie zostało potrącone przez pojazd przy próbie przedostania się przez jezdnię.

Rolnicy. Podlasie. Justyna i Łukasz. Jak wygląda praca w ich gospodarstwie?

Czy dopasujesz miasta do województw? Trudny quiz wiedzy o geografii Polski. 15/20 dla nielicznych!

Pytanie 1 z 20
Augustów leży w województwie: