Policjanci z Iławy zarekwirowali kolejne narkotyki. Narkoman wpadł przez brak maseczki

2021-04-19 14:28

Kolejny tydzień i kolejne zatrzymania młodych mieszkańców Iławy z narkotykami. Kolejny mężczyzna wpadł podobnie jak poprzedni zatrzymani-przez brak maseczki.

Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nie mieli założonej na usta i nos maseczki. Funkcjonariusze wylegitymowali ich oraz sprawdzili w policyjnych systemach.

Mundurowi znali mieszkańców Iławy z wcześniejszych interwencji w związku z powyższym skontrolowali ich. Okazało się, że 26 – latek posiadał przy sobie woreczek strunowy z suszem roślinnym.

Podczas badania narkotestem mundurowi ustalili, że jest to prawie 5 g marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy i osadzili w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie wszystkie narkotyki, które posiadał mężczyzna.

W domu 26 – latka policjanci znaleźli prawie 12 g amfetaminy i 17 g grzybków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi Iławy.

W myśl art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.

QUIZ. Najważniesze wydarzenia 2020 roku. Niby tak niedawno, a pewnie kilku błędów nie uda ci się uniknąć

Pytanie 1 z 12
Styczeń: Śmierć Koby'ego Bryanta. W jaki sposób zmarł legendarny koszykarz?
Kibole okradli własny klub