Policjanci w szkołach i przedszkolach w Iławie. Porady jak bezpiecznie wypoczywać

2023-01-20 13:11

Policjanci z całego powiatu iławskiego prowadzą działania pn. „Bezpieczne Ferie 2023”. Jeszcze przed ostatnim dzwonkiem spotykają się z dziećmi uczęszczającymi do szkół i przedszkoli przypominając wspólnie z Polą o zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci na terenie całego powiatu iławskiego w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023” spotykali się z przedszkolakami jak i uczniami. Podczas rozmów funkcjonariusze omawiali jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Wspólnie z Polą przekazywali informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w czasie wolnym na śniegu, czy lodzie a także podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze.

Przypominają także jak bezpiecznie korzystać z internetu, co to jest cyberprzemoc oraz jakie niesie za sobą skutki i konsekwencje.

Oto kilka zasad, które dzieci powinny bezwzględnie przestrzegać:

  • nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw, wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych
  • podczas nieobecności rodziców w domu nikomu nie powinny otwierać drzwi bez porozumienia się z rodzicami. Natomiast przed wpuszczeniem kolegi do domu najpierw rodzice muszą wyrazić zgodę na jego wizytę
  • należy być w ciągłym kontakcie z rodzicami informując ich o każdym wyjściu na podwórko.
  • zjeżdżanie na sankach, nartach ze wzniesień położnych w pobliżu akwenów wodnych lub dróg, gdzie istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia pod nadjeżdżające pojazdy a także wchodzenia i ślizgania się po lodzie naturalnych akwenów wodnych, ślizgania się na ulicach jest surowo wzbronione,
  • nie wolno rzucać zbitym śniegiem lub śnieżką z kamieniem gdyż może wyrządzić komuś krzywdę
  • zakazane jest rzucanie śnieżkami w jadące samochody gdyż śniegowa kula może wybić szybę lub przestraszyć kierowcę, który w następstwie może wykonać niewłaściwy manewr i spowodować wypadek.

Ponadto policjanci w trakcie ferii zimowych będą odwiedzać miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze będą starali się zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo podczas przerwy w zajęciach szkolnych, jak również zadbają o bezpieczeństwo na drodze w trakcie urlopowych podróży.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na ferie, a patrolujący miasto funkcjonariusze prewencji zwrócą szczególna uwagę na problematykę sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Działania te będą realizowane na terenie całego powiatu iławskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym. Wystawa luksusowych i słynnych aut

Rozpoznaj niezwykłe rośliny, które kwitną w ogrodzie zimą - ciekawe, czy zdobędziesz komplet punktów?

Pytanie 1 z 10
Kwiaty u tej zimozielonej roślinki mogą pojawić się nawet w grudniu. Jej nazwa to:
Ciemiernik