policja koronawirus

i

Autor: KPP Ostróda

Policjanci pomagają ostródzkiemu szpitalowi zakaźnemu

2020-04-14 14:00

Trwa walka z epidemią. Na pierwszej linii z koronawirusem walczą przedstawiciele służb medycznych, sanitarnych i mundurowych. Współpraca między nimi oraz wzajemna pomoc jest w tym czasie bardzo ważna.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie od samego początku walki z epidemią ściśle współpracują ze Szpitalem w Ostródzie. Funkcjonariusze mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia personelu medycznego ostródzkiego szpitala podczas szkolenia z zakresu wiedzy o koronawirusie oraz szkolenia z korzystania ze środków ochrony indywidualnej. Ostródzka komenda otrzymała również wsparcie od szpitala w postaci środków do dezynfekcji. Wiedząc, jak ciężką pracę wykonują lekarze oraz personel medyczny i jakie ilości sprzętu oraz środków ochrony indywidualnej wykorzystują każdego dnia, policjanci na różne sposoby starają się wspierać ich w walce z epidemią.

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie - nadkom. Krzysztof Majewski samodzielnie wykonuje przyłbice ochronne z prostych i łatwo dostępnych materiałów. Przekazał je ostródzkiej placówce medycznej.

Wykonanie jednej przyłbicy zajmuje niecałą minutę - mówi nadkom. Krzysztof Majewski. - Wykorzystuję arkusz przezroczystej folii, plastikowe okulary oraz klej na gorąco. Koszt materiałów na taką przyłbicę to zaledwie kilka złotych a chroni ona równie dobrze jak te droższe i coraz trudniej dostępne.

policja koronawirus

i

Autor: KPP Ostróda

Oprócz przyłbic policjanci przekazali szpitalowi w Ostródzie również podstawowe środki ochrony osobistej takie jak rękawiczki oraz gumowe ochronne buty.

Doceniamy pracę lekarzy i personelu medycznego, dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy i kupiliśmy najpotrzebniejsze dla nich w tym momencie przedmioty - piszą na swojej stronie policjanci z Ostródy. -  W ten sposób możemy odwdzięczyć się im za tą ciężką i trudną dla nich służbę i wspierać ich w dalszej walce o zdrowie i życie pacjentów

policja koronawirus

i

Autor: KPP Ostróda