areszt

i

Autor: James Timothy Peters - Pixabay

Policja znalazła aż trzech poszukiwanych, jednego w piwnicy!

2020-12-10 13:10

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W tym celu podejmują różnego rodzaju działania mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje. Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania, czy posługiwanie się fałszywymi danymi nie są dla nich przeszkodą.

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców Grudziądza. Policjanci nie przerwali poszukiwań i sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu zamieszkania mężczyzny.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna na co dzień przebywa w Niemczech jednak właśnie wrócił do domu. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 34 – latka i zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec Grudziądza był bardzo zaskoczony kiedy zobaczył funkcjonariuszy z powiatu iławskiego, którzy oświadczyli mu, że jest poszukiwany listem gończym przez sąd.

Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 87 dni za uchylanie się od płacenia alimentów.

Drugiego policjanci znaleźli w piwnicy

Kolejną osobę  poszukiwaną zatrzymali policjanci w piwnicy. Funkcjonariusze pojechali na teren Gminy Zalewo zrealizować zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karny 34 – latka.

Jak ustalili policjanci mężczyzna wcześnie rano wychodzi z domu po czym jedzie do pracy do sąsiedniego województwa i wraca późnym wieczorem. W trakcie czynności okazało się, że tym razem jest w miejscu zamieszkania jednak ukrył się w piwnicy. Mieszkaniec gminy Zalewo został zatrzymany i odwieziony do więzienia gdzie spędzi 10 miesięcy za kradzież z włamaniem.

Nie robił sobie wyrzutów z kierowania pod wpływem alkoholu

W gminie Susz funkcjonariusze zatrzymali 49 – latka. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Iławie do odbycia kary 5 miesięcy pozbawiania wolności za wielokrotne kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu. Mężczyzna został już przetransportowany do zakładu karnego.

Policja przypomina

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Sonda
Zdarzyło ci się prowadzić "pod wpływem"?
Diablo 4 i Far Cry 6 [Najbardziej wyczekiwane gry 2021] | ESKA XD - Blogier #12