policja

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Policja w szoku - ani jednego pijanego za kółkiem! Ostatni weekend wakacji na nowomiejskich drogach

2022-08-29 10:55

Ostatni weekend wakacji za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających i wracających z podróży czuwali policjanci. Dla funkcjonariuszy drogówki był to czas wzmożonych kontroli.

Większości osób hasło "ostatni weekend wakacji” kojarzy się jeszcze z wypoczynkiem, relaksem, odwiedzinami i spotkaniami w różnym gronie. Dla policjantów taki weekend zawsze wiąże się z okresem wytężonej pracy – szczególnie na drogach. Nie inaczej było w tym roku. Podczas tego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób powracających z wypoczynku czuwali policjanci z drogówki.

Od piątku do niedzieli w trakcie trwania działań "Bezpieczny weekend – Ostatni weekend wakacji" nowomiejscy funkcjonariusze skontrolowali blisko 50 pojazdów. Na drogach było bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Podsumowując miniony długi weekend można stwierdzić, że na drogach powiatu nowomiejskiego było bezpiecznie.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu nowomiejskiego:

  • nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali tylko przy 1 kolizji.
  • nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierującego,
  • wyeliminowano z dalszej jazdy 3 kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania.
  • w 31 przypadkach policjanci zarejestrowali wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierujących

Quiz. Alkoholowe obyczaje w PRL

Pytanie 1 z 10
wina owocowe były zaprawione:
Szokujące nagranie z basenu. Dziewczynka topiła się obok dorosłych

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!