Bezpieczne wakacje

Policja i Straż Pożarna przypominały jak bezpiecznie spędzać wakacje nad Jeziorakiem

2023-07-24 10:47

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to hasło, pod którym odbywają się co jakiś czas spotkania turystów oraz dzieci i młodzieży ze służbami mundurowymi. Wszyscy wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i wyjazdów, jednak zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których przypomnieli funkcjonariusze służb ratunkowych z Iławy.

Spotkania połączone z wspólną zabawą to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować będąc na półkoloniach, odpoczywając u babci czy wyjeżdżając na wycieczkę.

Policjanci z iławskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Iławy spotkali się z osobami odpoczywającymi na jednej z iławskich plaż. Funkcjonariusze opowiedzieli jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, dlaczego kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych informując jednocześnie, że zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników.

Poinformowali również, że nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób,

  • nie krzyczymy, nie popychamy się, nie zaśmiecamy terenu
  • nie wchodzimy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek
  • nie wskakujemy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem
  • należy korzystać z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu
  • nie wolno przebywać w wodzie kiedy zakazuje ratownik oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona.

Uczestnicy spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” otrzymali ulotki, odblaski a także frisbee, które podczas zabaw mają im przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Na stanowisku straży pożarnej uczestnicy spotkania uczyli jest zasad pierwszej pomocy w tym reanimacji oraz mogli zapoznać się z codziennym sprzętem używanym przez funkcjonariuszy nie tylko tych na lądzie, ale także płetwonurków.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami i planami na kolejne spotkania. Sezon wypoczynkowy trwa a na terenie powiatu iławskiego i znajdujących się tu jezior wypoczywa wielu turystów, więc działania prewencyjne są bardzo ważne, aby zapobiegać wypadkom nad wodą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Wymarzone wakacje zamieniły się w koszmar. Horror Polaków na Rodos

Najlepsi piłkarze PRL-u - czy rozpoznasz ich wszystkich?

Pytanie 1 z 9
Ten piłkarz był znany z charakterystycznego "tańca" w narożniku boiska. Jak się nazywa
Włodzimierz Smolarek