Podwójne serce na nakrętki stanęło na iławskim osiedlu Piastowskim [AUDIO]

2021-05-10 16:42

Szóste już serce na nakrętki właśnie stanęło w Iławie. Tym razem, na rozrastającym się osiedlu Piastowskim, więc fundator-władze miasta, postanowiły zamówić podwójne serce, by za szybko się nie zapełniało.

Pojemniki ustawione w publicznych miejscach w Polsce z powodzeniem pozwalają na pomoc organizacjom potrzebującym wsparcia finansowego. -Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele dobrego jest w stanie zdziałać jedna, mała nakrętka. A przecież wodę czy napoje kupuje każdy z nas. Wystarczy wyrobić w sobie nawyk odkładania nakrętek i wrzucania wszystkich do iławskiego serca- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Jak to działa?

Butelkowe odpady, które wypełnią serce  będą wybierane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie i za ich pośrednictwem przekazane do specjalnych firm zajmujących się ich recyklingiem. O tym, jak i do kogo trafią pieniądze uzyskane z ich sprzedaży będzie decydować Stowarzyszenie. Głównym celem zbiórki będzie wsparcie potrzeb dzieci chorych i niepełnosprawnych, którymi opiekuje się TPD. Serce wykorzystane będzie także na inne wskazane miejskie akcje i zbiórki.

To już drugie nakrętkowe serce zakupione przez Urząd Miasta Iławy!

Pierwsze stanęło w ubiegłym roku w centrum miasta przy Bulwarze Jana Pawła II i z dużym powodzeniem gromadzi setki kilogramów cennego plastiku. -Kolejne serce na najbardziej rozrastającym się osiedlu Iławy z pewnością w szybkim tempie będzie się zapełniać, na co bardzo liczymy!- dodaje Kopaczewski. 

Posłuchajcie więcej o inicjatywie i relacji z przekazania kluczy do pojemnika:

Posłuchaj Relacji: Przekazanie podwójnego serca na nakrętki od UM Iława dla TPD na osiedlu Piastowskim
Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?
Raport z anteny 10.05, godz.10