Podpisano umowę na przebudowę ulic Obrońców Westerplatte i Konopnickiej w Iławie

2022-10-03 11:16

Umowa na przebudowę ciągu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą została podpisana z firmą Spomer Sp. z o.o. z Iławy. Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych

Przebudowany zostanie układ komunikacyjny ulic Obrońców Westerplatte i Konopnickiej wraz ze stworzeniem nowych miejsc postojowych.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni, budowę chodników po obydwu stronach ulic, miejsc postojowych w tym dla osób niepełnosprawnych, wykonanie zieleni oraz przebudowę uzbrojenia podziemnego w tym budowę nowych sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, sieć wodociągową oraz teletechniczną wraz z kanałem technologicznym a także wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED z systemem, który steruje intensywnością oświetlenia w zależności od zaprogramowanych godzin.

Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wysokość dofinansowania to 4 275 000 zł.

QUIZ. Jadalny, niejadalny czy trujący?

Pytanie 1 z 19
Czubajka kania to grzyb:
Kania
Rostowski wskazał, co najbardziej przeszkadza Polakom: To ta szalejąca drożyzna, która wymknęła się spod kontroli

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl