Podpalili samochód w centrum Iławy. Trzech mieszkańców usłyszało zarzuty

i

Autor: KPP Iława

Podpalili samochód i patrzyli jak płonie. Trzech mieszkańców Iławy usłyszało zarzuty

2023-02-13 12:45

Zarzut zniszczenia mienia przez podpalenie usłyszało trzech mieszkańców Iławy. Mężczyźni oblali łatwopalną substancją peugeota po czym go podpalili a od niego zajął się stojący obok mercedes.

W sobotę (11.02.2023r.) iławscy policjanci zostali poinformowani o pożarze samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że pali się peugeot a ogień przeszedł już na zaparkowanego obok mercedesa. Przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar. Na szczęście nikt nie został ranny. W trakcie czynności policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Pokrzywdzeni wycenili straty wstępnie na co najmniej 10.000 złotych.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, wykonali dokumentację fotograficzną. Podczas czynności zatrzymali również sprawców podpalenia, którzy stali i obserwowali palące się auta. Okazali się nimi dobrze znani funkcjonariuszom trzej mieszkańcy Iławy. Mężczyźni w wieku 27-35 usłyszeli już zarzuty zniszczenia samochodów poprzez podpalenie.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!

Walentynkowy quiz. Piosenki o miłości

Pytanie 1 z 10
"A wszystko to, bo Ciebie kocham" - to słowa znanego utworu zespołu "Ich Troje", którego liderem jest: