Radiowóz policja Iława2

i

Autor: KPP Iława

Podczas pandemii złodzieje nie śpią. Wśród nich, miłośnicy elektronarzędzi

2020-05-20 13:29

Policja w ostatnich dniach zatrzymała kilku złodziei na terenie powiatu iławskiego

Policjanci z zalewskiego posterunku policji pod nadzorem prokuratury prowadzili dochodzenie przeciwko 33 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikło, że sprawca po wybiciu szyby dostał się do wnętrza domu mieszkalnego skąd ukradł podkaszarkę. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, w trakcie którego przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie i zatrzymanie sprawcę. Okazał się nim znany zalewskim funkcjonariuszom 33 – latek. Policjanci przedstawili mu zarzut.

Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyne zatrzymanie.

Również zalewscy policjanci, zostali poinformowani o włamaniu do remontowanego budynku gospodarczego. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków, po czym wykonali oględziny miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili, że sprawca po wypchnięciu płyty pilśniowej wszedł do środka budynku skąd zabrał elektronarzędzia oraz paliwo. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim znajomy pokrzywdzonego.

Zatrzymano 30 – latka. Mieszkaniec gminy Zalewo pomagał mężczyźnie i miał klucze do budynku. Dlatego korzystając z nieobecności pokrzywdzonego ukradł elektronarzędzia, a płytę pilśniową wybił, żeby odsunąć od siebie podejrzenia.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia po czy oddali go pokrzywdzonemu. Natomiast 30 – latkowi przedstawili zarzut.
Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21