Niewybuch iława

i

Autor: KPP Iława

Pocisk na budowie jednego z osiedli w Iławie

2020-06-25 13:37

Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Został on znaleziony podczas prac ziemnych na jednym z iławskich osiedli. Niewybuch zabrali saperzy z JW. z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, iż podczas prac ziemnych został znaleziony przedmiot przypominający swym wyglądem niewybuch. Zgłaszający dodał, że znajduje się on na nowo powstającym osiedlu. Na miejsce przyjechał policjant z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, który oświadczył, że jest to pocisk artyleryjski kal. 105 mm. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.

Do czasu zabrania przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego pocisk artyleryjski był pilnowany przez policjantów. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Policja przypomina

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Wybory inne niż wszystkie. Reżim sanitarny na wyborach prezydenckich