policja kogut

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Pobili i okradli mieszkańca Lubawy. Zostali zatrzymani

2023-02-01 13:38

Policjanci ustalili i zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Mieszkańcy powiatu iławskiego pobili zgłaszającego po czym zabrali mu portfel oraz telefon.

Lubawscy policjanci zostali poinformowani o rozboju. Zgłaszający oświadczył, że został mocno pobity i okradziony. Dodał, że nie da rady dotrzeć na policję, bo nie widzi na oczy po uderzeniach w głowę. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. 

W trakcie czynności ustalili, że do domu pokrzywdzonego przyszło dwóch mężczyzn oraz kobieta. W pewnej chwili mężczyźni z niewiadomej przyczyny zaczęli bić mieszkańca Lubawy oraz kopać go po głowie oraz całym ciele, a do dalszej agresji zagrzewała ich koleżanka. W trakcie uderzania zgłaszającego, jeden z mężczyzn zażądał od niego 65 zł za sprzedany wcześniej tytoń. Kiedy pokrzywdzony nie odpowiadał, 35–latek wspólnie ze swoim kolegą, wykorzystując jego stan, przeszukali odzież i zabrali mu telefon komórkowy, a także portfel z dowodem osobistym, kartą do bankomatu oraz 50 zł.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawców rozboju. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 35 i 40 lat oraz ich znajoma 30–latka. Cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi. 

W związku z powyższym funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili sprawcom rozboju zarzuty a sąd zastosował, wobec mężczyzn  tymczasowy areszt. Natomiast 30–latka będzie musiała stawiać się 3 razy w tygodniu w jednostce policji, musi informować funkcjonariuszy o każdym zamierzonym wyjeździe poza miejsce zamieszkania na okres dłuższy niż 5 dni oraz o terminie powrotu. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Leonard Pietraszak nie żyje! Wybitny aktor odszedł w nocy.

QUIZ. Kto to powiedział? Rozpoznasz cytaty i wypowiedzi, o których mówił cały świat?

Pytanie 1 z 10
"Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem opuściła się żelazna kurtyna w poprzek kontynentu"