Po XXV Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej

i

Autor: Zryw-Volley Iława

Po XXV Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej. Kolejna impreza w weekend!

2020-07-29 12:33

Tradycyjnie na boiskach „dzikiej plaży” w Iławie w niedzielę 26 lipca 2020 odbyły się XXV Mistrzostwa Iławy w Siatkówce Plażowej Kobiet, Mężczyzn i Mieszanej. Już ćwierć wieku minęło od pierwszych Mistrzostw Iławy w Siatkówce Plażowej, organizowanych na dwóch boiskach plaży przy „Kormoranie”. Od samego początku organizatorem jest Mieczysław Pietroczuk wraz z ICSTiR.

Jedynym zawodnikiem, który uczestniczył we wszystkich turniejach był Krzysztof Rząca. Z tej okazji trener iławskiej siatkówki w towarzystwie wszystkich uczestników wręczył siatkarskiemu jubilatowi pamiątkowy puchar „Za XXV lat w Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej”.

Po tej sympatycznej uroczystości do walki o medale mistrzostw przystąpiły zespoły kobiet i mężczyzn, solidarnie zgłoszone po osiem zespołów. Po zaciętej walce w finale turnieju kobiet spotkały się juniorki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława Wiktoria Borszewska i Zuzanna Iwankowska oraz wychowanki Zrywu Monika i Marta Pietroczuk.

Był to znakomity mecz w którym kibice przeżywali wielkie emocje, szala zwycięstwa przechodziła z rąk do rąk a o sukcesie zwycięskiej drużyny zadecydował bardzo emocjonujący tie break. Młode siatkarki Zrywu po obronie trzech piłek meczowych, pokonały swoje starsze koleżanki klubowe 16:14 i cały mecz 2:1.

W meczu finałowym turnieju mężczyzn po pięknej sportowej walce obu zespołów duet Szymon Wilemski i Roman Rólkiewicz pokonali swoich przeciwników w trzech setach.
Zwieńczeniem siatkarskich zmagań na „dzikiej plaży” w Iławie był turniej par mieszanych do którego zgłosiło się dziesięć zespołów. Najlepszym zespołem mistrzostw Iławy został duet Laura Nowotnik i Robert Rólkiewicz, którzy w meczu finałowym pokonali Iwonę Kamińską i Dawida Wiśniewskiego.

Pamiątkowe medale mistrzostw oraz statuetki ufundowane przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji natomiast nagrody w postaci pamiątek z Iławy przez Urząd Miasta Wydział Komunikacji Społecznej.

– Jestem dumny i spełniony że mamy już dwadzieścia pięć lat organizacji Mistrzostw Iławy i całego cyklu zawodów w Siatkówce Plażowej. Gdy zaczynaliśmy na plaży przy Kormoranie nie mieliśmy żadnego doświadczenia zarówno w organizacji tego typu zawodów, jak i w grze. Podpatrywaliśmy prekursorów tego typu zawodów w Olsztynie, biorąc udział w zawodach. Z naszym jubilatem Krzyśkiem Rząca miałem przyjemność startować w pierwszych zawodach w Iławie, również uczestnicząc w zawodach w Olsztynie podpatrywaliśmy i uczyliśmy się organizacji turniejów i gry w siatkówkę plażową. Teraz to my jesteśmy jednym z najlepszych w Polsce ośrodkiem plażowym jako organizatorzy wielu imprez od zawodów wojewódzkich po finał mistrzostw Polski. Dzięki wybitnym wynikom naszych wychowanków, zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej jesteśmy uznawani za jeden z lepszych klubów szkolących młodzież w Polsce. Teraz moim marzeniem jest wyposażenie naszych boisk w miejsca dla publiczności, co pozwoli na jeszcze lepszą organizację zawodów wysokiej rangi siatkówki plażowej i popularyzację tej pięknej, letniej dyscypliny sportu wśród mieszkańców Iławy i turystów - mówi organizator mistrzostw Mieczysław Pietroczuk .

Po XXV Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej

i

Autor: Zryw-Volley Iława
Po XXV Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej

i

Autor: Zryw-Volley Iława
Po XXV Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej

i

Autor: Zryw-Volley Iława
Po XXV Mistrzostwach Iławy w Siatkówce Plażowej

i

Autor: Zryw-Volley Iława

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
XXV MISTRZOSTW IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ KOBIET - IŁAWA 2020:
1.Borszewska Wiktoria / Iwankowska Zuzanna
2.Pietroczuk Monika / Pietroczuk Marta
3.Kulińska Iwona / Nowotnik Laura
4.Grajewska Anna / Bludau Aleksandra
5-6.Zapadka Dominika / Tasarz Maria
5-6.Sołobodowska Nikola / Jarnicka Ewelina
7-8.Lewko Natalia / Pomoryn Maja
7-8.Cichowska Paulina / Bączek Oliwia

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
XXV MISTRZOSTW IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN - IŁAWA 2020:
1.Wilemski Szymon / Rólkiewicz Roman
2.Wiśniewski Dawid / Łysikowski Mateusz
3.Rólkiewicz Robert / Cichocki Aleks
4.Olszewski Amadeusz / Bober Andrzej
5-6.Brzeziński Łukasz / Rząca Krzysztof
5-6.Błaszczyk Łukasz / Dudulski Mateusz
7-8.Rząca Piotr / Rząca Jakub
7-8.Kozibski Jakub / Rentkowski Mateusz

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
XXV MISTRZOSTW IŁAWY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MIESZANE - IŁAWA 2020:
1.Nowotnik Laura / Rólkiewicz Robert
2.Kulińska Iwona / Wiśniewski Dawid
3.Borszewska Wiktoria / Cichocki Aleks
4.Pietroczuk Monika / Dudulski Mateusz
5-6.Iwankowska Zuzanna / Rząca Jakub
5-6.Rząca Piotr / Rząca Renata
7-8.Grajewska Anna / Rząca Krzysztof
7-8.Sołobodowska Nikola / Brzeziński Łukasz
9-10.Tasarz Maria / Olszewski Amadeusz
9-10.Zapadka Dominika / Chudzik Bogdan

Mistrzostwa Iławy przechodzą do historii, natomiast organizatorzy już zapraszają na kolejne zawody z Cyklu Lato z Beach Volley Iława 2020 – otwarte turnieje kobiet i mężczyzn, które odbędą się w dniach 2 i 9 sierpnia 2020 roku.

lato z beach volley 2020 plakat

i

Autor: Zryw-Volley Iława

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra
Szok! Zamordowała MĘŻA, wywiozła ciało do lasu i UDAWAŁA, że zaginął! Zła żona w rękach policji