kadr z klipu hajp

i

Autor: Ferenz.T - Youtube

Po premierze HAJP. O czym jest nowy klip i utwór Ferenza T? [AUDIO+WIDEO]

2020-05-25 13:06

Jak już informowaliśmy, po 12 latach przerwy, do świata muzyki wraca iławianin Tomasz Ferenc. Tym razem w ramach nowego projektu FERENZ.T . W rozmowie z nami, zdradza plany co do dalszego rozwoju projektu i kariery muzycznej.

Po premierze klipu "HAJP", która miała miejsce 18 maja, spotkaliśmy się z wokalistą, by porozmawiać o nowym projekcie.

Skąd pomysł na powrót?

- Do roku 2010 udzielałem się jako wokalista, raper, przy organizacji imprez tanecznych i m.in. Wielkiej Walki Warszawskiej - mówi FERENZ. T, iławski artysta - To wynika z potrzeby serca i nawet w takim wieku jak jestem teraz, to marzenia trzeba spełniać. Przez wiele lat byłem związany z lokalem Piwnica 13, gdzie organizowane były koncerty. Ta działalność też mnie siłą rzeczy wykluczyła ze świata muzyki, bo nie da się zajmować biznesem, organizować dobrych koncertów innym i jeszcze samemu aktywnie nagrywać.

Gdzie nagrywasz i z kim współpracujesz?

- Te produkcje powstają najpierw w domowych warunkach. Zaczynam tworzyć, powstają pomysły, próbki, sample bębnów. Potem materiał trafia do studia, a studio o nazwie Wieża Studio prowadzi mój wieloletni przyjaciel - Filip Różański, klawiszowiec Lao Che. Bardzo dobrze nam się współpracuje, pomagał też przy płycie "The Dobrze" w 2008 roku.

Macie już dużo materiału? Co to za muzyka i o czym będzie?

- Ogólnie wszystkie materiały będą różnorodne, ale jednak na muzyce wywodzącej się z kultury Hip-Hop. Oprócz RAP-u będzie R'n'B, Soul, Funky. Nie wiem czy też to będzie płyta, na razie to eklektyczne utwory ale o wspólnych korzeniach. Jeśli chodzi o HAJP, to utwór o tym co się dzieje obecnie na świecie. Co ciekawe zrealizowaliśmy nagranie w tamtym roku jesienią a w połowie stycznia teledysk. Przed tym całym zamieszaniem z koronawirusem. Choć nie ma mowy w utworze o pandemii, to jak się można przekonać temat utworu jest ponadczasowy, czyli o konsumowaniu Ziemi przez ludzi nie dając nic od siebie w zamian, co prowadzi do globalnego zachwiania i tego co się obecnie dzieje. Jako ojciec córki konflikty i eksploatowanie ziemi bardzo mi się nie podoba. Poruszam te tematy również w rozmowach ze swoim dzieckiem, co może uświadomi ją i przygotuje na czasy, w których przyjdzie jej żyć.

Co dalej? Kiedy następne utwory?

- Utwory powstają, na gotowo to w zasadzie są dwa. Teraz do współpracy zaprosiliśmy dodatkowo basistę i DJ-a, także tworzenie trwa. Cztery kolejne utwory mamy w wersji demo, także wszystko idzie do przodu ale nie chcę zdradzać szczegółów. Nie mamy też żadnych konkretnych planów czy umów jeśli chodzi o gościnne wokale czy udziały muzyków, to kwestia otwarta. Na razie skupiamy się na promocji pierwszego kawałka.

Posłuchaj całego wywiadu z Ferenzem T. - Tomkiem Ferencem

Zobaczcie i posłuchajcie klip do utworu HAJP:

My nasłuchujemy i wypatrujemy już kolejnych utworów od FERENZ. T . Warto zaglądać na jego fanpage na Facebook'u

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21