Tomek Ferenz - iławski raper znów w studiu

i

Autor: Maciej Frydrysiak

Iławski wokalista znów nagrywa! Będzie nowy klip, po 12 latach przerwy!

2020-05-18 14:30

Znacie go jeśli nie z widzenia, to ze słyszenia. Kiedyś "Zagmadfany", czyli Tomek Ferenc, wraca jako FERENZ.T

Tomek poinformował o swoim powrocie, niespodziewanym postem na Facebook-u

Chciałbym podzielić się taką informacją, że po bardzo długiej przerwie, a w zasadzie po okresie w którym różne sytuacje życiowe wyeliminowały mnie z uczestnictwa w ważnej jak się okazało i niezbędnej do oddychania części mnie - a mianowicie muzyki do której od jakiegoś czasu kieruje się i wracam.
Nagrałem kilka numerów trochę w domu potem u Filipa, pracuję nad nimi jak również nad kolejnymi. Powstaje nowe!
W połowie stycznia tuż przed „uderzeniem nietoperza” udało się zrealizować obraz do numeru HAJP

Nie zdejmujcie maseczek ;) przekazujcie ten link dalej jak wirusa

zapraszam serdecznie na premierę!

Trochę historii

Tomek Ferenc, to lokalny raper i aktywista, jeden z pionierów polskiego hip-hopu. Intensywną działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90-tych. W 1999 r. światło dzienne ujrzała płyta PARAFUN "Jedna Siła Jeden Cel" nagrana ze Zwierzakiem, na której gościnnie pojawili się m.in. O.S.T.R./Obóz TA, Spinache, Peja, WSZ i CNE, Zajka/Wzgórze Ya Pa 3, Snuz i wielu innych. Po tym czasie raper współpracował z ekipą CAMEY SQUAD.

Jako PARAFUN, możecie go kojarzyć również z anteny Eski Iława (kiedyś Radia Iława) z hitu "Jedno wiem" czy "Na 2000"

Nie brakowało też teledysków kręconych z udziałem znajomych i mieszkańców, oczywiście w Iławie:

ZAGMADFANY jako aktywista młodzieży.

Poprowadził wiele imprez na terenie całego kraju m.in.: 3 pierwsze edycje „Battle Of The Year", a od 2004 do 2009 największy w Polsce kontest freestyle'owy ”WBW - Wielka Bitwa Warszawska". W tym samym czasie grał w warszawskim zespole jazzowo/rapowo/reaggowym.... BAUAGAN MISTRZÓW założonym przez Norbulla Kontrabacza, z którym to od 2005 r. brali udział w hip-hopowym spektaklu teatralnym "12 Ławek" wystawianym w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W 2008 nakładem wydawnictwa eReM nagrania - obecnie EREM Studio, ukazał się solowy album „The Dobrze”. Materiał, który był wypadkową rapu, reggae, funky, wsparli swoją obecnością Hemp Gru, Numer Raz, Marika, DJ JanMarian/3H Warszafski Deszcz, Matheo, Dj DFC, Robert D, Dr K.O. oraz Tressperos. Single „Mity” feat. Marika oraz tytułowe „The Dobrze” grane były w polskich rozgłośniach radiowych oraz telewizjach muzycznych. Podczas promującej wydawnictwo trasy koncertowej Zagmadfanemu towarzyszyli DJ Kebs oraz Hades.

u Tomka w Piwnicy

W ramach agencji artystycznej N-M-L aktywnie działał jako organizator imprez, koncertów oraz festiwali w rodzinnym mieście - Iławie. Przez szereg lat prowadził też własny klub PIWNICA 13.

Powrót po 12 latach

Teraz, po 12 latach nieobecności na scenie muzycznej, wraca jako FERENZ.T do tworzenie i grania.

Utwór „HAJP!” jest jednocześnie zapowiedzią projektu, nad którym FERENZ.T i Filip Różański - klawiszowiec zespołu LaoChe pracują sukcesywnie w Wieża Studio.

Biorąc pod uwagę szerokie horyzonty muzyczne obu autorów, możemy spodziewać się bogatego brzmieniowo dzieła, opartego na eklektycznych, częściowo granych bitach z pogranicza hip-hop, trip hop, funk i elektro.

Warstwa wokalna materiału oprócz elementów rapu obfitować będzie w formy śpiewane z użyciem newschoolowych efektów Auto-Tune, natomiast co do treści to będzie różnorodnie - tematy ważne i nieistotne, lekkie i trudne, wielkie i małe, pozytywne i negatywne... jak w życiu.

"HAJP" już 18 maja. Gdzie i kiedy premiera?

Zapewne, gdyby nie koronawirus, nazywany przez artystę „uderzeniem nietoperza”, premiera klipu odbyła by się w przestrzeni publicznej. Zaplanowano ją jednak jak większość kulturalnych wydarzeń w czasie pandemii - w Internecie.

hajp - nowy klip

i

Autor: Ferenz.T

Klip pojawi się 18.05.2020 o godzinie 20:00 na funpage-u F E R E N Z. T

Możecie potwierdzić udział w wydarzeniu, by wam nie umknęło.

My już nie możemy się doczekać, wypatrujemy klipu i nastawiamy uszu!
Więcej o twórczości Tomka Ferenca (FERENZ. T) niebawem na ilawa.eska.pl

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21