rower wodny

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Pijani na wodzie

Płynął ku zachodzącemu słońcu... wężykiem

2023-07-25 12:28

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył, że na rowerze wodnym mężczyźni spożywają alkohol o wszystkim poinformował policjantów.

Dzięki informacji od świadka policjanci w piątek (21.07.2023 r.) kilka minut przed godziną 21:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego rowerem wodnym. Zgłaszający oświadczył, że złapał cztery nieletnie osoby pijące alkohol. Dodał, że prosi o pilną interwencję.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że cztery osoby pobiegły już w pole. Policjanci poszli za mężczyznami. W trakcie czynności ustalili, że 29 – latek pływał ze swoim znajomymi rowerem wodnym, na którym spożywali alkohol. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkaniec Iławy miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za prowadzenie obiektu pływającego w stanie po użyciu alkoholu został ukarany mandatem. Mandaty muszą również zapłacić jego koledzy, którzy z 29 – latkiem pili alkohol na rowerze wodnym.

Policja przypomina

Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi w ruchu wodnym statek lub inny obiekt pływający, niebędący pojazdem mechanicznym, podlega karze grzywny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Eska Summer City w Galerii Katowickiej. Bombelkowe szaleństwo

Polski hip-hop. Udowodnij, że znasz jego historię! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był jednym z pierwszych raperów w Polsce?