PKP: Z Iławy do Trójmiasta lub Warszawy, najlepiej pociągiem!

i

Autor: PKP Intercity PKP: Z Iławy do Trójmiasta lub Warszawy, najlepiej pociągiem!

PKP: Na ferie z Iławy do Trójmiasta lub Warszawy, najlepiej pociągiem!

2022-01-24 9:40

24 stycznia 2022 r. rozpoczyna się druga tura ferii zimowych. Na dwutygodniowe wakacje wyruszają uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. To idealny czas na wycieczkę do innego miasta, dlatego warto sprawdzić jakie połączenia przygotowało PKP Intercity.

Ferie to dobry czas na wycieczkę do Trójmiasta i Warszawy. Pasażerowie z Iławy i Działdowa mogą skorzystać z pociągu IC Wybrzeże. Można nim dojechać także m.in. do Malborka. Z Ełku łatwo dostaniemy się do Warszawy, Łodzi i Wrocławia, dzięki wydłużeniu od grudnia ubiegłego roku relacji pociągu IC Słowacki. Olsztyn z Białymstokiem, Toruniem, Poznaniem i Wrocławiem łączy skład IC Mamry. W Olsztynku i Nidzicy zatrzymuje się pociąg TLK Kormoran, który zabierze pasażerów do Polanicy Zdrój, przez Częstochowę i Katowice. W podróż do Krakowa olsztynianie mogą ruszyć komfortowymi pociągami kategorii InterCity: Orłowicz, Kolberg, Sienkiewicz, Żeromski i Warmia.

Dzięki składowi IC Nałkowska na korzystne połączenie z Wrocławiem, Częstochową i Warszawą mogą liczyć również mieszkańcy Białegostoku. Dojazd na Dolny Śląsk, przez Warszawę, Łódź i Kalisz, zapewnia również IC Dąbrowska. Połączenia są obsługiwane pociągami wagonowymi, a nie jak wcześniej, elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, co pozwoli wzmacniać składy dodatkowymi wagonami w razie potrzeb. W podróż do Krakowa mieszkańców Białegostoku i m.in. Szepietowa i Małkini zabierze skład TLK Hańcza. Pociągiem IC Podlasiak, mieszkańcy m.in. Suwałk, Augustowa i Białegostoku dojadą do Warszawy, Poznania, Szczecina i Świnoujścia.

Multiprzejazdy w środku tygodnia i większe obniżki na bilety promocyjne

W ferie zimowe można skorzystać z nowej oferty Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Obowiązuje ona od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i umożliwia dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł. Podróżni mogą także skorzystać z biletów promocyjnych. Od połowy stycznia rabaty są jeszcze większe i wynoszą 15, 30 i 45%.

Należy również pamiętać, że we wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą mniej niż wynosi ich cena bazowa. Na 51% ulgę mogą liczyć studenci do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia. Natomiast uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37% ulgą na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Bezpieczne zimowe podróże - rezerwowe lokomotywy i wagony

PKP Intercity jest przygotowane do zapewnienia sprawnych i bezpiecznych podróży, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Przewoźnik przygotował i rozmieścił na najważniejszych stacjach rezerwowe lokomotywy i wagony. Dodatkowo wszystkie składy, które wyjeżdżają na tory, są po sezonowych przeglądach technicznych. Przygotowane do okresu zimowego są także stacje postojowe i obiekty obsługi technicznej taboru.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet punktów możliwy tylko dla wybitnych umysłów

Pytanie 1 z 10
Od niedawna najdłuższym tunelem w Polsce jest ten biegnący pod warszawskim Ursynowem. Wcześniej najdłuższy był tunel w...
Wystawa Zwierząt Egzotycznych w bydgoskiej Arenie