Pijany mężczyzna potrącony przez ciężarówkę na DK 16

i

Autor: Pixabay

Pijany mężczyzna potrącony przez ciężarówkę na DK 16

2021-09-29 13:11

O dużym „szczęściu” może mówić 47-letni mieszkaniec gminy Ostróda, który został potrącony przez samochód ciężarowy na krajowej 16-tce. Jak ustalili policjanci mężczyzna był pijany, nie miał kamizelki odblaskowej i szedł niewłaściwą stroną jezdni.

Do zdarzenia doszło w środę (29.09.2021r.) około godz. 5:00 na krajowej 16 na wysokości Starych Jabłonek. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 47-letni mieszkaniec gminy Ostróda idąc niewłaściwą, prawą stroną drogi wtargnął wprost pod jadący samochód ciężarowy. Mężczyzna nie miał na sobie kamizelki odblaskowej.

47-latek może mówić o dużym „szczęściu” - trafił do szpitala „tylko” z urazem ręki i ogólnymi potłuczeniami. Jak się okazało, pieszy znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila.

Odblaski mogą uratować życie!

Warto pamiętać, że pieszy poruszający się po ciemnej, nieoświetlonej drodze jest praktycznie niewidoczny dla kierowcy. Kierujący w takiej sytuacji jest w stanie zauważyć osobę pieszą dopiero z odległości około 40 metrów. To sprawia, że ma bardzo mało czasu na właściwą reakcję.

W przypadku, gdy osoba ma na sobie elementy odblaskowe jest widoczna już nawet ze 150 metrów. Pozwala to kierowcom na bezpieczne ominięcie pieszego i uniknięcie potrącenia.

Nie traktujmy obowiązku noszenia odblasków jako kolejnego przepisu, do którego trzeba się stosować ale jako sposób na zapewnienie bezpieczeństwa na drodze dla siebie i innych!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Raport z anteny 29.09, godz.10