wypadek iława

i

Autor: KPP Iława

Pijany 17-latek uciekał autem przed iławską policją. Wpadł do rowu

2020-05-25 13:38

Policjanci przedstawili już zarzuty 17-letniemu mieszkańcowi Iławy. Nastolatek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Do policyjnego pościgu doszło w sobotnią noc. Iławscy policjanci podczas patrolu zauważyli jak kierowca nissana jedzie przez miasto z zbyt dużą prędkością.

- Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.  - Jednak kierowca pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie reagował. Policjanci ruszyli w pościg.

Uciekinier pomknął wpierw ulicami Iławy, następnie kontynuował ucieczkę trasą do Lubawy. Do pościgu dołączył tam drugi patrol.

- Na wylocie z Lubawy na Żuromin kierujący nissanem doprowadził do kolizji, na szczęście niegroźnej, z policyjnym radiowozem - kontynuuje policjantka. - Stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i dachował. Kierowca nie ucierpiał.

Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że nissanem kierował 17 – latek nie posiadający uprawnień i mając 0,9 promila alkoholu w organizmie. Młody mieszkaniec Iławy po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej nawet 5 lat więzienia.

wypadek iława

i

Autor: KPP Iława
wypadek iława

i

Autor: KPP Iława

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21