Pierwsze zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn w 2022 roku [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-01-17 8:36

W okrojonym składzie, bo bez Robberta Andringi, Mateusza Poręby i Jana Firleja Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Derbach Północy ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:2, przerywając serię sześciu porażek z rzędu. MVP meczu wybrany został Karol Butryn.

Trener Javier Weber wystawił więc w wyjściowym składzie: na rozegraniu Karola Jankiewicza, na środku Szymona Jakubiszaka i Dawida Siwczyka, na przyjęciu TJ Defalco z Wiktorem Janiszewskim, na ataku Karol Butryn, a na libero Jędrzej Gruszczyński.

Pierwsze trzy partie zakończyły się takim samym wynikiem – 25:23, a prowadzenie 2:1 było po stronie Indykpolu AZS Olsztyn. Kiedy wydawało się, że olsztynianie zamkną spotkanie w czterech setach, ekipa z Suwałk doprowadziła do tie-breaka. W nim lepsi okazali się gospodarze, dla których było to pierwsze zwycięstwo w 2022 roku.

Patrząc w pomeczowe statystyki, zwycięska drużyna lepiej atakowała (63% do 59% skuteczności) i była skuteczniejsza w polu serwisowym (13:10 w asach). Goście dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (50% do 45%), a także zdobyli więcej punktów blokiem (6:4). Najskuteczniejszym zawodnikiem w Indykpolu AZS był Karol Butryn (28 pkt.), a u gości Bartłomiej Bołądź (31 pkt).

W kolejnym meczu, Indykpol AZS zmierzy się na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie odbędzie się w ramach 1/8 Tauron Pucharu Polski – środa, 19 stycznia, godz. 20:30.

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:
Tajemnicza skrzynia znaleziona w pałacu