basen ostróda

i

Autor: UM Ostróda

Ostródzki basen także nadal zamknięty. Popływamy za miesiąc

2020-06-12 14:08

Mimo zniesienia obostrzeń na korzystanie z zamkniętych pływalni iławski basen pozostaje zamknięty. Powodem jest wyłączenie ciepłej wody. Okazuje się, że także ostródzianie muszą poczekać na pierwsze kąpiele.

Mieszkańcy Ostródy jeszcze przez kilka tygodni nie skorzystają z ostródzkiego basenu. Powodem są kwestie techniczne i sanitarne. Po tym jak ogłoszona w kraju obostrzenia związane z pandemią woda z basenów została spuszczona.

Przez pierwszych kilkanaście dni pandemii baseny były wypełnione wodą - wyjaśnia Sławomir Andrysiak, prezes ostródzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Jednak utrzymanie pustego obiektu generowało duże koszty i woda została spuszczona. Teraz zniesiono obostrzenia, ale obecna sytuacja wymusza częstą dezynfekcję i ograniczenia liczby osób korzystających z basenu. Generuje to oczywiście koszty, a minimalizuje zyski.

Nie ma póki co konkretnego terminu ponownego uruchomienia ostródzkiego basenu. Pierwszy możliwy to połowa lipca. Decydują o tym nie tylko kwestie finansowe. Baseny trzeba ponownie napełnić wodą, następnie sanepid musi przeprowadzić badania kontrolne, a oczekiwanie na ich wyniki trwa 12 dni.

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu