rower mak w polu rowerowa wycieczka - pixabay

i

Autor: Thomas B. - Pixabay

Ostatnie w tym sezonie letnim wyprawy rowerowe. Którą wybierzesz?

2020-08-26 9:31

Rowerzyści z powiatu iławskiego w tym roku dzięki nie aż tak złej pogodzie nabili setki kilometrów. Organizowali się w grupy i jeździli nie tylko po mieście ale również na dalsze wycieczki. Teraz ostatnia prosta do końca wakacji i ostatnie propozycje wspólnych tras na dwa koła.

Dwa Koła i środowe kręcenie

Grupa Dwa Koła Iława zaprasza na ostatnie, wakacyjne kręcenie kilometrów po Iławie i najbliższej okolicy. Zbiórka jak zwykle w środę o 18:00 pod Galerią Jeziorak. Warto jednak obserwować niebo, bo lato nam przygasa, a w przypadku niepogody spotkania są odwoływane. Obserwujcie ich FB Fanpage

2koła iława plakat

i

Autor: Klub 2Koła

Wycieczka z Lubawy

To kolejna wycieczka z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych realizowana przy wsparciu Powiatu Iławskiego.

Trasa o długości ok. 20 km poprowadzi przez miejscowości Złotowo, Rożental, Losy i Lubawa, a wycieczka będzie okazją do poznania historii niezwykłych drewnianych świątyń znajdujących się w okolicy Lubawy, które w ostatnim czasie zostały poddane gruntownej renowacji w ramach projektu dofinansowanego z funduszy europejskich. Wyprawę zakończycie w dobrze wszystkim znanym lubawskim Kościele św. Barbary.

Dla każdego uczestnika przewidziany jest poczęstunek oraz inne niespodzianki. Udział bezpłatny, jednak przy okazji wycieczki odbędzie się zbiórka charytatywna, tym razem dla ciężko chorego Miłosza z miejscowości Mortęgi.

Start w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 14.00, jak zawsze z parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie.

Wycieczka rowerowa z Lubawy

i

Autor: mat organizatora

9. Rowerowy Rajd Solidarności, Lubawa - Iława - Gdańsk

To wyprawa już na mocne nogi, choć oczywiście każdy może pokonać dowolny dystans i ewentualnie wrócić do domu.

„Rowerowy Rajd Solidarności” to hołd oddany ludziom tworzącym 10-milionowy ruch społeczny „Solidarność" pod przewodnictwem Lecha Wałęsy. Pierwszy „Rowerowy Rajd Solidarności” zorganizowany został 14 sierpnia 2005 roku na jubileusz 25-lecia powstania „Solidarności”. Po pokonaniu trasy Lubawa - Iława – Gdańsk, w imieniu ludzi wiernych ideałom "Solidarności", wolności, praworządności i demokracji, pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców złożymy biało-czerwone róże. Szczegóły na plakacie.Ta tradycja ma już 15 lat a w tym roku obchodzimy 715-lecie powstania Iławy i 40-lecie powstania ruchu społecznego "Solidarność". Uczestników proszę o zabranie ze sobą koszulek rajdu lub z nazwą miasta swojego pochodzenia - zaprasza organizator, Krzysztof Zakreta.

9. Rowerowy Rajd Solidarności, Lubawa - Iława - Gdańsk już w najbliższą niedzielę 30.08.2020 r.

Opcje startów i możliwości dołączenia:

  • Lubawa, Bank Spółdzielczy - godz. 5:10,
  • Iława, ratusz miejski -godz. 6:00,
  • Malbork, stacja paliw po lewej stronie za Nogatem godz. 8:45
rowerowy rajd solidarności 2020 zakreta

i

Autor: mat organizatora

Za co mandat na rowerze? Czy na pewno znasz przepisy? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Czy kask na rowerze jest obowiązkowy?
Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny