burmistrz Iławy

i

Autor: UM Iława

Opłaty za wózek wkurzały. Burmistrz Iławy o zmianach w ZKM [AUDIO]

2020-07-15 13:54

W Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Iławie wprowadzane są systematycznie kolejne zmiany. Wszystko po to by co raz więcej mieszkańców miasta przesiadło się do autobusów. Kupiono m.in. nowe autobusy, będą nowe linie, są nowości techniczne, ale zniesienie niektórych opłat.

- Zrezygnowaliśmy choćby z obowiązku kupna dodatkowego biletu za dziecięcy wózek - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. - Do tej pory rodzic jadący z dzieckiem w wózku musiał taki kupić. Sam wielokrotnie podróżowałem z moimi pociechami w taki sposób. I nie dość, że wkurzało mnie, że ledwo mogę wsiąść do autobusu z wózkiem, to jeszcze muszę za niego płacić. Mając takie doświadczenia przekonałem prezesa ZKM byśmy zrezygnowali z takiej opłaty - dodaje.

To nie jedyna wprowadzona zmiana. Od dwóch miesięcy iławianie mogą za pomocą specjalnej aplikacji kupić bilet elektroniczny. Z miesiąca na miesiąc jest co raz więcej użytkowników takiego biletu.

- W maju sprzedaliśmy 300 biletów elektronicznych, a już w czerwcu prawie dwa razy tyle - kontynuuje burmistrz. -  Mamy też dobre wyniki jeśli chodzi o korzystanie z komunikacji miejskiej. Nie ma odpływu pasażerów, a właściwie z roku na rok ich przybywa. Różnice owszem są niewielkie, ale trend jest pozytywny.

ZKM i władze miasta założyły sobie ambitny cel - w ciągu roku iławskie autobusy mają sprzedać milion 400 tysięcy biletów. Mają w tym pomóc nowe i nowoczesne autobusy. Kupiono ich 9. Bez problemu wsiądzie do nich osoba niepełnosprawna czy rodzic z wózkiem. Mają klimatyzacje. W niektórych będzie można lądować komórki. 

Zachęcamy do posłuchania wywiadu z burmistrzem na temat nowych autobusów i zmian w ZKM.

Burmistrz Iławy o zmianach w komunikacji miejskiej

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?
Sok z czarnej porzeczki - do spiżarni na zimę.