respirator

i

Autor: pixabay.com

Ogniska koronawirusa w DPS-ach w Iławie i Grodzicznie [AUDIO]

2020-10-01 13:06

Największe ognisko, bo aż z 44 zakażonymi jest w placówce w powiecie nowomiejskim. W Iławie odnotowano 5 przypadków.

W DPS w Grodzicznie przebywa na co dzień 54 pensjonariuszy. Zachorowało 30 z nich. 14 przypadków zakażenia odnotowano też wśród personelu placówki.

- Obecnie trwa wprowadzenie kwarantanny wśród pracowników i ich rodzin - informuje dyrektor nowomiejskiego sanepidu Ewa Pielak. - Sam DPS był już od dłuższego czasu placówką izolowaną. Niestety koronawirus i tak się tam przedostał. Póki co na szczęście zarażenie przebiega bezobjawowo.

Pozytywne przypadki potwierdzono również w DPS-ie w Iławie, na razie to 5 zachorowań. W placówce przebywa 59 pensjonariuszy.

Dodajmy, że powiat iławski od soboty ma być w żółtej strefie. Co oznacza to w praktyce? W lokalach gastronomicznych może przebywać 1 osoba na 4 mkw, w siłowniach 1 osoba na 7 mkw, w parkach rozrywki lub parkach rekreacyjnych 1 osoba na 10 mkw. W kinach może być zajęte 25% miejsc dla publiczności, widzowie zasłaniają usta i nos. Podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych obowiązuje limit 25% publiczności. W weselach i innych uroczystościach rodzinnych może uczestniczyć 100 osób, z wyjątkiem obsługi.W przypadku powiatu nowomiejskiego nie zapadły jeszcze żadne decyzje odnośnie nowych ograniczeń.

Dyrektor nowomiejskiego sanepidu - Ewa Pielak - o sytuacji w DPS w Grodzicznie
Sonda
Czy przychodnie lekarskie powinny zostać znowu otwarte?
Smaczki debaty Trump-Biden. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 123