rower zima

i

Autor: Pixabay 3 Rajd Biegaczy i Rowerzystów Przeciw Nienawiści!

Oddadzą hołd Pawłowi Adamowiczowi. 3 Rajd Biegaczy i Rowerzystów Przeciw Nienawiści!

2021-01-13 13:33

Iławski aktywista rowerowy Krzysztof Zakreta zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w 3 rajdzie dedykowanym pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W tym roku mogą startować nie tylko rowerzyści ale też biegacze!

Jak poinformowali organizatorzy w mediach społecznościowych:

- W niedzielę 17. stycznia 2021 roku o godzinie 10:00, w iławskiej Galerii Jazzowej, w zadumie i z szacunku do zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prosimy biegaczy i rowerzystów - spotkajmy się na trasie trzeciego rajdu dedykowanego Jego pamięci.

Biegacze i rowerzyści z zachowaniem obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 tradycyjną 10-kilometrową trasę wiodącą ścieżkami rowerowymi przemierzą w maseczkach ochronnych i grupach 5-osobowych.

- W związku z pandemią, w Galerii Jazzowej, nie odbędzie się tradycyjne przedstawienie życiorysu prezydenta Adamowicza i uczczenie Jego pamięci minutą ciszy, prosimy zróbcie to indywidualnie, zapalcie światełko pamięci i nadziei.

Wspomnienie i apel organizatorów

„Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie" - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i po tych słowach został ugodzony nożem w serce, w momencie wielkoorkiestrowego światełka do nieba.

Wielogodzinna walka lekarzy o życie prezydenta Pawła Adamowicza nie powiodła się. W poniedziałek 14. stycznia o godzinie 13.30 prezydent Gdańska zmarł. Takich wspaniałych mieszkańców, z tak pięknymi kartami historii, oddanych swemu miastu, i jego mieszkańcom włodarzy, chciałoby każde Polskie miasto. Takich Polaków nam dziś potrzeba.

Zastanawiamy się co inspirowało mordercę? Czy rozsyłanie politycznych aktów zgonu przez Młodzież Wszechpolską? Przekaz medialny przez telewizję rządową i stacje mającą w swoim tytule katolicka, czy treści internetowe zawierające niegodziwości?

Mowa nienawiści polityków, czy niespełnione marzenia o krwawej rewolucji?Czy wciąż za mało łez wylanych z powodu użycia gazów łzawiących, krwiaków po użyciu pałek teleskopowych, przelanych polskich łez i krwi?

Nie chcemy znowu doświadczyć skutków nienawiści inspirowanej słowami choćby tymi z ostatnich dni, „Durna opozycja...”, „To nie ludzie. To ideologia”, „Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział”, itp. Gdzie dziś jest prawda, dialog społeczny, szacunek, braterstwo?

Wszyscy powinniśmy się nad tym zastanowić, bo jak nauczał nas papież święty Jan Paweł II - „Solidarność - to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu, jedni przeciw drugim”.

Jesteśmy Polakami wrażliwymi na los naszej Ojczyzny.Róbmy wszystko, aby stworzyć wspólnotę, o której marzył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W obliczu tego morderstwa obudźcie się Polacy!Obudź się Polsko! Dokąd zmierzamy?

Apelują organizatorzy 3 rajdu przeciw nienawiści w Iławie.

Gdzie i kiedy?

Zbiórka 17.01.2021 w iławskiej Galerii Jazzowej przy Urzędzie Miasta, z uwagi na obostrzenia pandemiczne, możliwość udziału w grupach 5-osobowych, z zasłonięciem ust i nosa oraz w odstępach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

biegacze i rowerzyści przeciw nienawiści Iława 2021

i

Autor: Krzysztof Zakreta Biegacze i Rowerzyści Przeciw Nienawiści - Iława 2021 plakat
Sonda
Czy weźmiesz udział w 29. Finale WOŚP 31.01.2021 r.
Ksiądz dyktuje sobie stawki za kolędę