Od-Ważne kobiety rozdawały chryzantemy w Iławie [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-11-18 17:05

Iławianki ze stowarzyszenia Od-Ważne zorganizowały akcję rozdawania mieszkańcom Iławy skupionych od ogrodników, a niesprzedanych 1 listopada chryzantem w doniczkach. Przy okazji mieszkańcy mogli pomóc potrzebującym. Więcej o obu akcjach na ilawa.eska.pl

Kwiaty rozdawano w 3 miejscach na terenie Iławy: Osiedle Podleśne, Galeria Nenufar i Stare Miasto. Ogółem rozdysponowano 1000 chryzantem, po które tłumnie przybyli mieszkańcy.

- Miałyśmy tysiąc sztuk kwiatów od lokalnych przedsiębiorców. Udało ich się wesprzeć, jak widać z dużym powodzeniem i zainteresowaniem mieszkańców - mówi Aneta Rychlik ze stowarzyszenia Od-Ważne. Kwiaty pochodzą z rządowego programu skupu kwiatów od przedsiębiorców i od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która je skupowała. Złożyłyśmy wniosek i w ramach działalności społecznej je rozdajemy. 500 sztuk pochodzi z Iławy, druga połowa z Rudzienic.

Przy okazji rozdawania kwiatów, zbiórka na rzecz potrzebujących

Działaczki stowarzyszenia zbierały także zbędne ubranka dla dzieci, obuwie, foteliki samochodowe dla potrzebujących matek, a także sprzęt komputerowy dla potrzebujących uczniów.

- Główną misją statutową naszego stowarzyszenia jest pomoc kobietom - samotnym matkom, ofiarom przemocy, więc prowadzimy przy okazji zbiórkę ubrań i materiałów szkolnych i inne artykuły. Mamy już kilka podopiecznych i kobiety zgłaszają się o pomoc. W przyszłości chcemy uruchomić jakiś magazyn, by zbierać tych potrzebnych fantów jeszcze więcej - mówi Aneta Rychlik.

Dopóki działaczki nie uruchomią stacjonarnego punktu pomocy, zachęcają by kontaktować się z nimi telefonicznie lub przez fanpage na Facebooku.

Posłuchaj Relacji: Akcja rozdawania chryzantem i zbiórka fantów dla potrzebujących w Iławie - Stowarzyszenie Od-Ważne Iława
Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?
Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania