Policja radiowóz

i

Autor: fot. Canva/ MattGush

NA SYGNALE

Od 3 miesięcy do 365 dni - tyle spędzą w iławskim więzieniu, mimo że się ukrywali

2024-07-10 16:28

Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania czy wyjazd za granicę nie są dla nich przeszkodą.

Pierwszego poszukiwanego mężczyznę zatrzymali policjanci  w gminie Iława. Mężczyzna szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie. Funkcjonariusze zaraz po otrzymaniu zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym 48-latka pojechali sprawdzić miejsce jego zamieszkania. Mężczyzna poszukiwany był za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień. Mieszkaniec gminy Iława trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Tymczasem szukanego 51-latka funkcjonariusze zatrzymali również w gminie Iława. W przypadku tego mieszkańca gminy sąd zadecydował, aby aż 365 dni spędził w zakładzie karnym.

Natomiast w gminie Lubawa dzielnicowi ustalili miejsce przebywania i zatrzymali szukaną 29–latkę. Kobieta nie opłaciła grzywny za  nieobyczajny wybryk i miała trafić na 10 dni do zakładu karnego. Mieszkanka gminy Lubawa tym razem opłaciła zaległość, po czym została zwolniona.

Kolejnego poszukiwanego tym razem listem gończym zatrzymali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Policjanci wielokrotnie sprawdzali miejsce zamieszkania 37-latka oraz rozpytywali rodzinę czy znajomych o miejsce pobytu mężczyzny. I tak we wtorek (09.07.2024 r.) postanowili kolejny popracować nad tą sprawą. Tym razem funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania mieszkańca Iławy i zatrzymali go. Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad rok.  

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Eska Summer City Olsztyn! ORLEN Beach Volley Tour Olsztyn 2024

To najpopularniejsze imiona w Polsce. Wiesz, co znaczą?

Pytanie 1 z 12
Anna to najpopularniejsze imię żeńskie w Polsce. Wiesz, co znaczy?