Nowy integracyjny plac zabaw dla dzieci i młodzieży już niebawem w Iławie

2021-06-21 14:03

O budowie placu zabaw na ulicy Szeptyckiego było już głośno w 2018 roku, kiedy projekt zgłaszany był do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz burmistrz Dawid Kopaczewski zdecydował o realizacji przedsięwzięcia.

-Propozycję budowy placu na Szeptyckiego zgłaszałem do ówczesnych władz, jeszcze nie będąc burmistrzem. Teraz udało się zabezpieczyć środki na ten cel, z czego bardzo się cieszę. To będzie ciekawa oferta dla rodzin z dziećmi- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Urządzenie typu małpi gaj, piaskownice z zabawkami, tyrolka czy statek piracki - to tylko część z tych, które są w planie projektowym nowego placu. Zabawki będą dostosowane do dzieci w różnym wieku, także dla dzieci z niepełnosprawnościami, a wszystkie mają być utrzymane w stylistyce naturalnej, wykonane z drewna, z elementami zielonymi.

Wykonawca będzie miał do dyspozycji aż 0,2 hektara, na których zaplanowanych jest kilka stref rekreacji oraz jedna strefa wypoczynku. W pierwszej z nich, dla najmłodszych dzieci mogą znaleźć się m.in.: domek ze zjeżdżalnią, bujaki na sprężynie, huśtawka integracyjna, piaskownica z zestawem zabawowym oraz piaskownica na podwyższeniu dla dzieci poruszających się na wózku. W drugiej i trzeciej strefie znajdą się prawdopodobnie: huśtawka bocianie gniazdo oraz małpi gaj. W projekcie są też trampoliny, karuzela integracyjna, zestawy street workout oraz 25-metrowa tyrolka. -Koncepcja placu została tak opracowana, aby stworzyć duży plac, którego brakuje w Iławie. Przestrzeń, na której ma powstać plac to teren zielony, dlatego zależy nam, aby zabawki wkomponowały się w istniejącą tam infrastrukturę przy Iławce i pasowały do drewnianych altanek, leżaków i ławek- dodaje burmistrz.

Projekt placu jest już gotowy, teraz czas na ogłoszenie przetargu i realizację, która zaplanowana jest na najbliższe miesiące.

Jak być eko w ciąży?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Możesz otwierać szampana już po zdobyciu 8 pkt

Pytanie 1 z 10
Kiszka ziemniaczana jest daniem...