poetka

i

Autor: Fot. Renata Zarychta - archiwum prywatne

Będą oddychać poezją pod iławskimi arkadami

2021-06-21 13:48

Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie zaprasza w sobotę 26 czerwca o godz. 17.00 na Spotkanie z poezją „Oddycham”. Poetka Anna Greall wraz z przyjaciółmi pod arkadami iławskiego ratusza zaprezentuje wiersze z debiutanckiego tomiku „Sen Nocy Wiosennej” czyli Wszechświatem Jesteś.

Iwona Anna Rygalska - Koper - pseud. Anna Greall, poetka i malarka.

Z pochodzenia mazowszanka - z wyboru iławianka. Od ponad 20 lat przyczyniała się do krzewienia kultury muzycznej w kraju i zagranicą jako głos sopranowy w miejskim chórze. Od 11 lat pod pseudonimem Ikar Eneldo i Anna Koper tworzy z pasji obrazy w oleju i akrylu na płótnie w nurcie impresjonizmu. Jej obrazy obecne są w domach w Polsce jak i zagranicą. Wypełniają również obecnie przestrzeń spotkania autorskiego. Z zaangażowaniem bierze udział w plenerach oraz prowadzi warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych.  Osiągnięcia w dziedzinie malarstwa i kultury: wyróżnienie w Konkursie Powiatowym o Laur Starosty Iławskiego w kategorii Malarstwo (2015 r.); Statuetka Wójta Gminy Iława za współpracę w dziedzinie kultury i sztuki malarskiej (2016 r.) oraz Nagroda Burmistrza Miasta Iława za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i działalność kulturalną (2016 r.). 

Od dwóch lat pisze poezję liryczną. Zachęcona przez przyjaciół wydała w tym roku swój debiutancki tomik ze swymi pierwszymi 123 wierszami pt. :"Sen Nocy Wiosennej czyli Wszechświatem Jesteś" - Wiersze i Poematy o miłości, który będzie również wydany w formie e-booka. W przygotowaniu jest również drugi tomik, będący w swej tematyce kontynuacją tomu pierwszego. W swej poezji snuje romantyczne pejzaże, rysuje z fantazją uczucia i emocje, ściśle związane również z duchową miłością. Zagląda głęboko w swoją duszę i zaprasza do takich wycieczek również swoich Czytelników. W jej wierszach czuć zapach roślin wiosną, powiew wiatru i leśnych ziół oraz ogrodowych kwiatów co może natchnąć pięknymi uczuciami czytelnika. Jak również nawiązuje do egzystencjalnej tematyki człowieka doświadczającego uczuć miłości jakie rodzą się w jego sercu i duszy, co może prowadzić do oczyszczenia emocjonalnego. Płynie z nich tchnienie twórczości Szekspira oraz Mickiewicza, których autorka jest miłośniczką.

plakat

i

Autor: MBP w Iławie
Parada równości

QUIZ. Zagadki, które podzieliły Internet. Prawie nikt nie zna odpowiedzi! Dasz radę?

Pytanie 1 z 10
Jeśli pół śledzia kosztuje 50 groszy, to ile kosztuje 7 śledzi?