policja

Nowi funkcjonariusze policji już zaślubowani. Pięciu z powiatu iławskiego

2023-09-06 13:17

Kolejna grupa zasiliła szeregi warmińsko-mazurskiej Policji. Służyć wiernie Narodowi ślubowało 47 funkcjonariuszy w tym 5 z powiatu iławskiego.

Przed nimi kilkumiesięczne szkolenie, po którym wrócą do jednostek i rozpoczną swoją przygodę w policyjnym mundurze, by w jej trakcie pomagać i chronić mieszkańców i odwiedzających Warmię i Mazury.W środę (30.08.2023) w uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i nowymi przełożonymi 47 osób w tym 5 z powiatu iławskiego wypowiedziało słowa policyjnej przysięgi.

W tej uroczystej chwili w obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie nowym policjantom towarzyszyli bliscy i nowi przełożeni z insp. Janem Markowskim Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie na czele oraz komendanci jednostek miejskich i powiatowych z garnizonu oraz dowództwo OPP w Olsztynie.

Po ślubowaniu, nowych policjantów czeka półroczne szkolenie podczas kursu w szkole Policji oraz kilkumiesięczna adaptacja do służby, po której wrócą do swoich macierzystych jednostek. Większość nowych policjantów służbę rozpocznie w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie (13). Pozostali zasilą komendy miejskie i powiatowe na terenie całego województwa w tym 5 trafi do jednostek policji powiatu iławskiego.

To czwarte w 2023 roku przyjęcie i ślubowanie nowych funkcjonariuszy w garnizonie warmińsko-mazurskim. Aktualnie służbę w Policji na Warmii i Mazurach pełni 3451 funkcjonariuszy. W całym kraju stan zatrudnienia w Policji przekroczył na początku 2023 roku historyczną liczbę 101 000 policjantów. Dzięki decyzji podjętej w Komendzie Głównej Policji, również liczba dostępnych miejsc do służby w Policji na Warmii i Mazurach została zwiększona.

Proces rekrutacji do Policji trwa nieprzerwanie. Kolejne przyjęcia do służby w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2023 roku zaplanowano:

  • 27 października
  • 28 grudnia

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do służby zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej

Hity lat 80. Rozpoznasz wykonawcę?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał hit "Boys (Summertime Love)"?