Nowak Architekci zmieniają Ostródę. Zobacz wizualizacje

2021-02-23 14:18

Budynek po dawnym Banku Gdańskim przy ul. Drwęckiej w Ostródzie zostanie poddany renowacji. Zmianie ulegnie również jego funkcja. Zamiast banku będą tam mieszkania. Za wizualny projekt odpowiada firma Nowak Architekci.

- Kolejna nasza renowacja budynku istniejącego - piszą architekci. - Zmiana funkcji z użytkowej na mieszkalną, oraz projekt nowo powstałego domu wielorodzinnego mieszkalnego. Powstaną przepiękne mieszkania o zróżnicowanym metrażu . W obu budynkach przewidziana jest winda. W nowo projektowanym budynku znajdą się garaże. Mimo ruchliwej drogi oraz wiaduktu uważamy, że oba budynki są w bardzo dobrej lokalizacji w mieście Ostróda blisko sklepów, szkoły jak również centrum miasta.

Data rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znana. Zmiana budynku byłego banku to nie jedyny projekt firmy Nowak Architekci związany z Ostróda. Przygotowali także:

  • Budynek usługowy z halą produkcyjną w Ostródzie 
wizualizacja ostróda

i

Autor: Nowak Architekci
  • Kamienica przy placu 1000 lecia w Ostródzie.

- Wielorodzinny budynek mieszkalny z ciekawymi układami mieszkań - opisują przedsięwzięcie projektanci. - Budynek wyposażony jest w windy. W parterze znajdują się usługi oraz garaże. Budynek podlegał konsultacją konserwatora zabytków. Jednym z założeń projektu było by swoimi detalami i kształtem nawiązywał do przedwojennych kamienic Ostródy. Stąd podział bryły na mniejsze i zróżnicowane kamieniczki. Kolorystyka oraz klimatem budynku udało Nam się nawiązać do tej malowniczej oraz jakże wesołej mazurskiej miejscowości w której projektujemy już ponad 20 lat. Ciekawostką jest fakt , że budynek umiejscowiony został na palach , ze względu na odkrycia konserwatorskie dokonane podczas badania terenu.

wizualizacja ostróda

i

Autor: Nowak Architekci
  • Hotel z kompleksem basenowym w Ostródzie
wizualizacja ostróda

i

Autor: Nowak Architekci
Odkrywają podwodne tajemnice w ramach akcji "JEZIORA TAJEMNIC"