wycieczka nowa historia jednej ulicy ilawa

i

Autor: materiały organizatora Jedna z poprzednich wycieczek w ramach Nowej Historii Jednej Ulicy w Iławie

Nowa Historia Jednej Ulicy wraca do centrum Iławy. Wycieczka ulicą Królowej Jadwigi

2023-02-21 8:36

Zbliża się termin kolejnej edukacyjnej wyprawy po Iławie. W najbliższą niedzielę 26 lutego Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zabiorą mieszkańców na spacer po ulicy Królowej Jadwigi.

Ulica Królowej Jadwigi już raz była bohaterką "Historii jednej ulicy". Uczestnicy spacerów po Iławie odwiedzili ją dokładnie 15 stycznia 2017 roku. Tamta wyprawa połączona była z kwestą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co tym razem czeka na miłośników lokalnej historii?

- W trakcie wędrówki opowiemy o roli, jaką pełniła dawniej ulica Królowej Jadwigi - zapowiada niedzielne spotkanie Michał Młotek. - Spacer będzie też okazją do przybliżenia historii najważniejszych obiektów, które znajdowały się w tej części Iławy - dodaje.

Spacer po ulicy Królowej Jadwigi rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa około jednej godziny. Miejscem zbiórki uczestników wyprawy jest skwer przed Galerią Jeziorak. Wycieczka zakończy się przy przejeździe kolejowym, przy dawnym budynku Nadleśnictwa.

- Pamiętajmy, że nasze spacery po Iławie to nie tylko okazja do poznania historii miasta, ale również doskonała forma spędzenia niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu i integracji z mieszkańcami - mówi Dariusz Paczkowski.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum i w grupie skupiającej miłośników miasta.

Kolejny spacer odbędzie się w marcu. Tym razem miłośnicy Iławy spotkają się na ulicy Jasielskiej.

Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

wycieczka nowa historia jednej ulicy ilawa kr jadwigi plakat

i

Autor: materiały organizatora
Przygotowania do wizyty Joe Bidena w Warszawie

QUIZ. Słynni prezydenci USA. Znane nazwiska, lecz trudne pytania. Nawet amerykaniści będą mieć problem

Pytanie 1 z 12
Już dziś w Polsce gościmy Joe Bidena. Którym jest on prezydentem USA w historii?