niewybuchy pod Ostródą

i

Autor: KPP Ostróda Niewybuchy pod Ostródą. Mina i pociski przeciwpancerne! Obyło się bez ewakuacji

Niewybuchy pod Ostródą. Mina i pociski przeciwpancerne! Obyło się bez ewakuacji

2021-03-25 12:37

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisków z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez saperów z Lidzbarka Warmińskiego.

W środę (24.03.2021r.) oficer dyżurny morąskiego komisariatu został poinformowany o tym, że podczas prac budowlanych w Miłakowie zostały znalezione niebezpieczne przedmioty. Na miejsce skierowani zostali dzielnicowi oraz policyjny pirotechnik.

Jak się okazało znalezione niewybuchy to: pocisk moździerzowy, pocisk przeciwpancerny, mina przeciwpiechotna oraz dwa pociski przeciwpancerne ostrogłowicowe, które pochodzą z czasów II wojny światowej.

Miejsce znalezienia niewybuchów zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy do czasu przyjazdu saperów z Lidzbarka Warmińskiego, którzy przejęli niebezpieczne przedmioty.

Policja przypomina!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

Sonda
Czy myślisz, że Rosja planuje wojnę?
Raport z Anteny 25.03