kobieta za kółkiem

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Nieodpowiedzialni kierowcy w powiecie iławskim. Kobieta wjechała w ciężarówkę, a mężczyzna uciekał

2022-09-02 14:08

Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego.

Pierwszego z kierujących zatrzymali policjanci w czwartek (01.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 8:00. Wtedy to oficer dyżurny został poinformowany o zdarzeniu drogowym na jednej z iławskich ulic.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący nieznanym pojazdem nie zachował bezpiecznego odstępu podczas omijania samochodu audi i doprowadził do zderzenia bocznego po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci w trakcie czynności ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 62 – latek. Mężczyzna odjechał, bo wiedział, że zakończy się to dla niego nie tylko mandatem ale również sprawą w sądzie, gdyż miał już aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W gminie Iława 63 – latka kierująca audi po przekręceniu kluczyka w pozycji zapłon w niekontrolowany sposób wjechała na jezdnię z zatoki autobusowej co doprowadziło do zderzenia z kierującym zespołem pojazdów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, kobieta została pouczona. Okazało się, że samochód ciężarowy nie był ubezpieczony dlatego policjanci sporządzili notatkę dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Tymczasem w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Okazało się, że 27 – latek jeździł autem również mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Kisielice. Jak ustalili funkcjonariusze 25 – latek kierował rowerem mając aktywny sądowy zakaz kierowania rowerami i 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w piątek (2.09.2022 r.) kilka minut przed godziną 4:00 policjanci zostali poinformowani o wypadku drogowym. Więcej TUTAJ

QUIZ. Te przysłowia zna każdy! Odgadniesz, jakiego słowa brakuje? 6/10 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 10
Apetyt rośnie w miarę [...]
Olsztyn. 3-letnia dziewczynka biegała po mieście

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!