policjant iława

i

Autor: KPP Iława / Google Street Iławscy policjanci żegnają tragicznie zmarłego kolegę

wydarzenia

Nie żyje mł. asp. Kamil Józefowicz. Iławscy policjanci żegnają tragicznie zmarłego kolegę

2023-06-28 11:22

"Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 25 czerwca nagle zmarł nasz przyjaciel i kolega mł. asp. Kamil Józefowicz – policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Jego nagła śmierć jest olbrzymią stratą dla nas wszystkich. Pogrążeni w smutku składamy kondolencje Rodzinie i bliskim Kamila" - napisali policjanci z Iławy. Podano też datę i miejsce pogrzebu.

W komendzie policji w Iławie zastrzelił się policjant. Sprawę bada prokuratura

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (25 czerwca) przed południem w budynku Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Pracujący w policji ponad 8 lat funkcjonariusz, który m.in. odbywał służby w ogniwach patrolowo-rowerowych i patrolach wodnych, zastrzelił się ze służbowej broni. Przez całą niedzielę pod kierunkiem prokuratora były prowadzone czynności, które mają wyjaśnić kulisy tragedii. W czasie zdarzenia w gmachu komendy byli inni policjanci, m.in. dyżurny.

- To był wspaniały policjant i kolega. Wszyscy jesteśmy zszokowani tym, co się stało. Nic nie wskazywało na to, że ten człowiek może się targnąć na życie - skomentowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa policji w Iławie.

policjant iława

i

Autor: KPP Iława

Policjanci z Iławy wspominają i żegnają zmarłego mł. asp. Kamila Józefowicza

Zmarłego kolegę funkcjonariusze pożegnali w oficjalnym komunikacie na stronie Komedy Powiatowej Policji w Iławie.

"Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 25 czerwca br. zmarł nasz przyjaciel i kolega mł. asp. Kamil Józefowicz – policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Kamil wstąpił w szeregi policji w sierpniu 2014 roku. Początkowo, przez pierwsze 3 lata pracował w Zespole ds. Prewencji Posterunku Policji w Kisielicach, a od marca 2018 roku przeniesiony został do dalszej służby w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie jako referent Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji.

Dbał tu o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu iławskiego pełniąc służbę zarówno w patrolach zmotoryzowanych, rowerowych, jak również na policyjnych łodziach. Systematycznie podnosił kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, w tym specjalistycznych dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych. Swoją służbę pełnił z ogromnym zaangażowaniem i rzetelnością. Był bardzo otwarty na potrzeby ludzi, bardzo często udzielał się społecznie.

Kamil na zawsze pozostanie w naszych sercach. Zapamiętamy go jako ciepłego, uśmiechniętego, przyjacielskiego, życzliwego kolegę, a także znakomitego towarzysza w służbie. Był zawsze pomocny i gotów, by z każdym porozmawiać. W trudnych sytuacjach można było na niego liczyć. Mieszkańcy miasta mogą go pamiętać z wielu sytuacji, w których niósł ofiarnie pomoc nieznanym sobie ludziom, nawet poza służbą.

To właśnie on w 2019 roku, idąc jedną z lokalnych ulic usłyszał pisk opon oraz uderzenie. Kiedy się obejrzał zauważył małego chłopca, który leżał na parkingu a koło niego rower. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł, aby udzielić chłopcu pierwszej pomocy przedmedycznej i zajął się nim do czasu przekazania go załodze karetki pogotowia. Mundurowy zabezpieczył również miejsce wypadku, które następnie przekazał przybyłym na miejsce policjantom. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 19 – latek kierujący oplem znajdując się na parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nieletniemu poruszającemu się rowerem w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia miedzy pojazdami. Na szczęście zdarzenie zakończyło się dla niego tylko na ogólnych potłuczeniach a 19 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Odszedł od nas nagle, pozostawiając rodzinę i przyjaciół w rozpaczy, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze.

Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Iławie łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, składając najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. Kamil osierocił dwoje małych dzieci - wspominają policjanci z Iławy."

Kiedy odbędzie się pogrzeb mł. asp. Kamila Józefowicza?

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano 1 lipca 2023 roku o godzinie 10:30 w Kościele Brata Alberta w Iławie. Różaniec odbędzie się w środę, czwartek i piątek godz. 19:15 w kaplicy przy Kościele Brata Alberta w Iławie.

Raport Złotorowicza - Sebastian Chwałek Portal Obronny