Nie żyje komendant iławskiej policji

i

Autor: KWP Olsztyn/pixabay

Nie żyje komendant iławskiej policji. Służbę objął zaledwie 3 tygodnie temu

2020-09-28 10:14

Smutna informacja pojawiła się w niedzielę (27.09). Na wieczną służbę odszedł Marcin Radtke, komendant Komendy Powiatowej Policji w Iławie, mianowany na te stanowisko zaledwie trzy tygodnie temu. W policji służył 19 lat.

Mł. insp Marcin Radtke policjantem był przez 19 lat. Służbę rozpoczął w 2001 roku.

5.09.2020 r. mł. insp. Marcin Radtke objął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. Wcześniej był naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a zanim tam trafił pracował w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a następnie w Sekcji ds. Europolu Wydziału Koordynacji Międzynarodowej Wymiany Informacji Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

W niedzielę (27.09.2020) przebywając w domu, nagle zasłabł. Zmarł mimo podjętej akcji reanimacyjnej.

- Komendant zmarł w domu, śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Prawdopodobnie nie będzie w tej sprawie ani śledztwa, ani sekcji zwłok. - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Rafał Jackowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Jak informuje biuro prasowe KWP, na mianowanie jego zastępcy jest jeszcze za wcześnie.

- Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie, koledzy i koleżanki funkcjonariusza łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną - dodają policjanci.

Stolice świata: Znasz wszystkie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Które miasto jest stolicą USA?
Fiat 126p pomagał przy pracy na lotnisku w Balicach