Nie zwolnili i siedzieli na zderzakach. To był wypadkowy weekend

2021-10-25 12:47

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady, a to skutkuje bardzo poważnymi i groźnymi dla życia zdarzeniami drogowymi.

Do pierwszej bardzo groźnie wyglądającej sytuacji doszło w gminie Susz. Funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że w miejscowości Różanki doszło do zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Na miejscu zastali efekt domina.

Jak się okazało 20 – latek kierujący vw nie zachował bezpiecznego odstępu za poprzedzającym pojazdem, doprowadził do tylnego zderzenia z kierującą oplem, ten został wepchnięty na samochód osobowy audi będący podczas zmiany kierunku w lewo, który w następstwie uderzenia doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu vw.

W wyniku zdarzenia poważnie ranna została pasażerka opla, która pozostała w szpitalu.

W Lasecznie zatrzymano pirata

Tymczasem w Lasecznie policjanci zatrzymali kierującego audi. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Mieszkaniec gminy Iława stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Plama oleju na drodze w Stradomnie

Natomiast w Stradomnie 19 – latka kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Jak ustalili policjanci przyczyną zdarzenia była naniesiona na pas ruchu substancja ropopochodna.

Auto z niesprawnym oświetleniem

O kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym zostali poinformowani policjanci przez świadka. Zgłaszający oświadczył, że jedzie niesprawne auto, znikają światła po przełączeniu na drogowe. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku gdzie zatrzymali opisywany pojazd. Okazało się, że honda ma uszkodzone światła pozycyjne oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz wydali zakaz dalszej jazdy.

Olsztyn. Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci